231. Fonalférget terjeszt a szúnyog!
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
A háziállat.hu nem éhes! A kiadó a gyors jóllakásnál fontosabbnak tarja, hogy hosszú távon szolgálhassa az állatok és gazdáik érdekeit. Miért?
Név nélkül nyilatkozó olvasónk állatbiztosítást kötne macskájára. Az utóbbi évtizedben jó pár tapasztalatot gyűjtött, amelyeket most megosztott velünk.
Évek óta él a közelünkben egy gerlepár. Télen-nyáron búza várja őket az ablakpárkányon, nem csoda, hogy ragaszkodnak hozzánk és a helyhez.
Erős, határozott, állhatatos, ugyanakkor konok és zsarnok, de legalább nem hisztis - ezek jellemzik leginkább a jegy szülötteit, akik nem mellékesen nyugodt, megbízható és igen odaadó teremtmények, ha minden akaratuk szerint történik...
A leíás alapján azt már tudhatjuk hogy mindkét kutya fedezte. A kutyáknál megtörténhet hogy a születő kölykök több apától származnak, tehát 3 eredmény lehet: csak tacskók,csak keverékek vagy mindkettő születik. Miután a két fajta erősen eltérő kinézetű, a kölykökön látszani fog hogy melyik csoportba tartoznak.
Kedves Mónika! A kúraszerűen adagolt hormonkészítmények egy-két alkalommal minden gond nélkül adhatók, de minél huzamosabb ideig kapja a kutyus ezt a terápiát, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a mesterségesen adagolt hormonnak lehetnek nemkívánatos, káros mellékhatásai. Jó lenne valami egyéb megoldást is keresni, - esetleg az alternatív gyógymódok közül! Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Attól függ, milyen sérvről van szó. A köldöksérv rendszerint nem túl nagy méretű, és pici műtéttel orvosolható. Lágyéksérv esetén (különösen, ha nagy méretű) már jelentkezhet probléma, különösen gyenge hasfal esetén. A legjobb lenne állatorvosnak megmutatni az állatot. A sérv "visszahúzódására" én nem számítanék.
Gennyes méhgyulladás műtéte után egy ideig még előfordulhat, hogy a méhcsonkból ürül némi gennyes váladék. A fokozott étvágy, vízivás, vizeletürítés, egyidejű szimmetrikus szőrritkulással, kopaszodással alapos gyanúját kelti a Cushing betegségnek> Ez egy hormonális megbetegedés, melyet a mellékvese rendellenes működése okoz. Mindenképpen vigye a kutyust állatorvoshoz. A betegséget vérlabor vizsgálattal,speciális tesztekkel, hasi ultrahangos vizsgálattal lehet diagnosztizálni, és rendelkezésre áll gyógyszer is a kezeléshez, amennyiben nincs szükség műtétre, vagy az nem megoldható.
Szinte biztos, hogy a hátsó fogakkal van probléma. Ezek gyakran túlnőnek, sebeket okozva a pofa nyálkahártyán és a nyelven, emiatt már csak a puhább dolgokat eszi szívesen az állat. El kéne vinni egy rágcsálókhoz is értő állatorvoshoz vizsgálatra és esetleges fogkorrekcióra.