231. Fonalférget terjeszt a szúnyog!
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
Röviden: fonálférgeket. Részletesen: szívférget és bőrirritációt okozó parazitákat. A kutyák és macskák szerencsére megvédhetők a bajtól.
A háziállat.hu nem éhes! A kiadó a gyors jóllakásnál fontosabbnak tarja, hogy hosszú távon szolgálhassa az állatok és gazdáik érdekeit. Miért?
Név nélkül nyilatkozó olvasónk állatbiztosítást kötne macskájára. Az utóbbi évtizedben jó pár tapasztalatot gyűjtött, amelyeket most megosztott velünk.
Évek óta él a közelünkben egy gerlepár. Télen-nyáron búza várja őket az ablakpárkányon, nem csoda, hogy ragaszkodnak hozzánk és a helyhez.
Erős, határozott, állhatatos, ugyanakkor konok és zsarnok, de legalább nem hisztis - ezek jellemzik leginkább a jegy szülötteit, akik nem mellékesen nyugodt, megbízható és igen odaadó teremtmények, ha minden akaratuk szerint történik...
Kedves Gazdi! A nagytestű kutyák öregedése 6-7 éves kortól kezdődik. A kutyusnak valószínűleg fehérjevesztéses idült bélbetegsége van, de ezt csak laborvizsgálatokkal lehet bizonyítani és a gyógykezelést elkezdeni. De minnél sürgődebben, mert a betegség bizonyos stádiumában életveszélyes állapot alakulhat ki. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Biztos, hogy nincs köze az évekkel ezelőtti betőréshez. Vizsgáltassa meg állatorvosával feltétlenül!
Kedves Gazdi! Ha továbbra is köhög vigye el állatorvoshoz, mert akár légcső-összesesés is lehet a háttérben. Ha mindent lenyel és felvesz, akkor felügyeletet igényel. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Aggodalma jogos. Nem stimmel a fajta, az oltások is túl koraiak lennének. Nem tudom szerepel-e állatorvos pecsétje a könyvben? Azt ugyanis nem a tenyésztőnek kell kitölteni hajnalban, hanem az állatorvos állítja ki az első kezeléskor (féregtelenítés vagy oltás), aláírja, lepecsételi több helyen is. Microchipnek is kellene elenni a kutyában, ugyanis tulajdonos váltásnál már évekkel ezelőtt is kötelező volt , előbb, mint az általánosan kötelező chipelés. Az első oltást 7-8 hetesen szoktuk adni, de lehet már 6 hetesen is. Semmi gond, ha mégis kapott előtte, 2 hetente akkor is javasolt az oltás. Vigye a kutyát most a választott állatorvosához, ő tudni fogja, mi a teendője.( valószínűleg kiállít egy új könyvet szabályosan)
Legelőször is azt kell eldönteniük (de sürgősen), hogy valaha akarnak-e még kölyköket a kutyájuk után, vagy sem? Ha nem, akkor minél hamarabb végeztessék el az ivartalanítási műtétet. Ha pedig igen, akkor a következő tüzelésnél próbálkozzanak befedeztetni. Ha nem lesz eredmény, akkor utána ivartalaníttassák. Ennyi "várakozás" még talán "belefér".