2346. Az okapi: a zsiráf legközelebbi rokona
Az okapi egy rendkívül szokatlan, mégis elragadó teremtmény. Elsőre a zebrára emlékeztet, de az okapi valójában a zsiráf legközelebbi rokona. Bőre bársonyos, vízlepergető, szarvait is finom bőr borítja.
Az okapi egy rendkívül szokatlan, mégis elragadó teremtmény. Elsőre a zebrára emlékeztet, de az okapi valójában a zsiráf legközelebbi rokona. Bőre bársonyos, vízlepergető, szarvait is finom bőr borítja.
Julien-király, a „Madagaszkár” című animációs mesefilm gyűrűsfarkú maki szereplője egy játékos, elragadó figura, amelyet élőhelye elvesztése fenyeget.
Amikor a gyűrűsfarkú maki 2-3 évesen ivaréretté válik, párja után keresgélve elhagyja a csapatot. A gyűrűsfarkú makik túlélésének honlapja szerint a fiatal hímek „bűzpárbajra" hívják ki az idősebbeket.
A színes diszkoszhalak nagyon népszerűek az édesvízi akváriumokban, de tudnod kell, hogy rengeteg törődést és speciális gondozást igényelnek. Nem könnyű szaporítani őket, de megfelelő körülmények között sikerülhet.
Tények erről a káprázatos kutyafajról - nézz szembe a váratlannal, a szépség nem minden, a huskyk nehezen fegyelmezhetők. Vajon kinevelhető belőlük a falkavezér-attitűd?
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. Vigyék állatorvoshoz!
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros, gyulladt szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
Kedves Eszter, Nehéz dolgom van ugyanis könnyedén lehet, hogy a teknősnek csupán annyi a problémája, hogy még nem akklimatizálódott, ismerkedik a környezettel... ebben az esetben pár nap múlva kellene megkínálni újból.. addig hagyni kéne nyugalomban. Ugyanakkor előfordulnak gyengébb egyedek a kis teknősök között akik néha a leggondosabb ellátás esetén sem kezdenek el enni... az ilyen egyedekkel érdemes felkeresni egy hüllőkre specializálódott állatorvost. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Természetesen, ahogy ez embereknél is lehetséges, úgy minden más fajnál is megtörténhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, segítene a kérdés megválaszollásában, ha tudnánk hány éves a deguja. De persze a korától függetlenül szomorú lehet társa elvesztése miatt. A deguk átlagéletkora a természetben mindössze 1 év, legalábbis ennél idősebb példányt eddig nem tudtak befogni. A fogságban tartott egyedek élettartama általában 4-5 év, de hallottam már 8-10 éves degukról is.