2346. Az okapi: a zsiráf legközelebbi rokona
Az okapi egy rendkívül szokatlan, mégis elragadó teremtmény. Elsőre a zebrára emlékeztet, de az okapi valójában a zsiráf legközelebbi rokona. Bőre bársonyos, vízlepergető, szarvait is finom bőr borítja.
Az okapi egy rendkívül szokatlan, mégis elragadó teremtmény. Elsőre a zebrára emlékeztet, de az okapi valójában a zsiráf legközelebbi rokona. Bőre bársonyos, vízlepergető, szarvait is finom bőr borítja.
Julien-király, a „Madagaszkár” című animációs mesefilm gyűrűsfarkú maki szereplője egy játékos, elragadó figura, amelyet élőhelye elvesztése fenyeget.
Amikor a gyűrűsfarkú maki 2-3 évesen ivaréretté válik, párja után keresgélve elhagyja a csapatot. A gyűrűsfarkú makik túlélésének honlapja szerint a fiatal hímek „bűzpárbajra" hívják ki az idősebbeket.
A színes diszkoszhalak nagyon népszerűek az édesvízi akváriumokban, de tudnod kell, hogy rengeteg törődést és speciális gondozást igényelnek. Nem könnyű szaporítani őket, de megfelelő körülmények között sikerülhet.
Tények erről a káprázatos kutyafajról - nézz szembe a váratlannal, a szépség nem minden, a huskyk nehezen fegyelmezhetők. Vajon kinevelhető belőlük a falkavezér-attitűd?
Kedves Gazdi, Minden vizsgálat egy beszélgetéssel kezdődik, amelynek célja a beteg megismerése, a betegség történetének és az aktuális panaszoknak a tisztázása. Az állatorvos ismerteti a beteggel a vizsgálat célját, röviden elmagyarázza a tesztek jellegét stb. keresse telefonon, kérjen időpontot, íme az állatorvos elérhetősége http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Megfelelő tápot ajánlani így nem lehet. Ki kell próbálni többfélét és tapasztalati úton kell rájönni, hogy melyiket eszi meg a kutya szívesen, és egy időben melyik lesz megfelelő az egyéb szempontoknak is. A light és az ivartalanított kutyáknak való speciális tápok között vannak különbségek. Ezeket legkönnyebben úgy tudják megtudni, ha megnézik a tápokon lévő összetételi címkéket. Onnan minden kiderül! Nagytestű kutyafajták helyes táplálsa >>
A coccidiózis jele lehet a májon található fehéres foltok, de ezek összetéveszthetetlenek. Ezt a betegséget az alomanyagon való hosszú állás is okozhatja, ha nem megfelelően vannak tisztán tartva az állatok. Azonban szerintem ilyenről itt nincs szó. Mivel a táplálékuk is változatos, szerintem itt gond nem lehet.
Ez egy tisztán genetikai kérdés. A születendő kölykök génjeit az anya és az apa állat "adják össze". Egy korábbi apa génjei egy későbbi fedezésnél hogyan érvényesülhetnének?
Kedves Gazdi, remélhetőleg nem teljesen egyedül maradnak a kutyák egy hétig, de nem lesz gond, ha csak egy hétig nem látja a kutya. Érdemes két kutya tartásánál az alábbi tanácsokat megfogadni >>