2346. Az okapi: a zsiráf legközelebbi rokona
Az okapi egy rendkívül szokatlan, mégis elragadó teremtmény. Elsőre a zebrára emlékeztet, de az okapi valójában a zsiráf legközelebbi rokona. Bőre bársonyos, vízlepergető, szarvait is finom bőr borítja.
Az okapi egy rendkívül szokatlan, mégis elragadó teremtmény. Elsőre a zebrára emlékeztet, de az okapi valójában a zsiráf legközelebbi rokona. Bőre bársonyos, vízlepergető, szarvait is finom bőr borítja.
Julien-király, a „Madagaszkár” című animációs mesefilm gyűrűsfarkú maki szereplője egy játékos, elragadó figura, amelyet élőhelye elvesztése fenyeget.
Amikor a gyűrűsfarkú maki 2-3 évesen ivaréretté válik, párja után keresgélve elhagyja a csapatot. A gyűrűsfarkú makik túlélésének honlapja szerint a fiatal hímek „bűzpárbajra" hívják ki az idősebbeket.
A színes diszkoszhalak nagyon népszerűek az édesvízi akváriumokban, de tudnod kell, hogy rengeteg törődést és speciális gondozást igényelnek. Nem könnyű szaporítani őket, de megfelelő körülmények között sikerülhet.
Tények erről a káprázatos kutyafajról - nézz szembe a váratlannal, a szépség nem minden, a huskyk nehezen fegyelmezhetők. Vajon kinevelhető belőlük a falkavezér-attitűd?
Kedves Éva! kérem olvasson bele a következő cikkeinkbe: Ivartalaníttassuk-e a szuka kutyát? Az ivartalanítás következményei 10+1 tévhit - a kutyák ivartalanításáról A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? Maradjon kandúr? Legyenek kölykei? Az ivartalanításról pro és kontra Kellemes böngészést!
Elméletileg műtéttel lehet javítani a látásán, a kora miatt azonban nagyon kockázatos a beavatkozás...
Előfeltétel, hogy a kutyát a lakáson belül a helyére kell tudni küldeni és ott kell maradnia - függetlenül a TV műsortól. Ezt követheti a "pozitív büntetés tréning": a kutya azon cselekvésének, - amelyet a gazdi helytelennek itél, - össze kötése egy a kutya számára kellemetlen élménnyel. Tehát a kutya helytelen cselekvésekor a gazdi hozzáad (+) egy negtív élményt. Ennek ismétlése során a kutya megtanulja, hogy nem érdemes ismételnie a helytelen cselekvést vagy magatartási formát, mert egy negatív élményt kap. A negatív éményt követően azonnal a helyére kell küldeni.
Kedves Gazdi! Először is engedje meg, hogy gratuláljak a cicához, igen-igen szép kor ez a 21 év! Az Ön által említett gyógynövényes készítménnyel kapcsolatban gyakorlati tapasztalatom nincs, de utána néztem az összetételének, és ezek szerint, - ahogy Ön is írta -, két gyógynövényt és néhány ásványi elemet tartalmaz, így nyugodtan adhatja a cicának is, természetesen a megfelelő adagolásban. További egészséges, boldog éveket kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Phacoemulsificatos eljárással talán az Állatorvosi Egyetemen végzik, de szerintem túl kockázatos beavatkozás lenne a kutyusnak, és a lehetséges szövődmények sem elhanyagolhatóak...