2356. Zsírmáj a kutyáknál
Három hónappal egy rutinvizsgálat után, Jake kedvetlen volt, a gazdiját pedig sokként érte a hír miszerint kutyájánál, aki időközben felszedett még egy kilót, cukorbetegséget és zsírmájat diagnosztizáltak.
Három hónappal egy rutinvizsgálat után, Jake kedvetlen volt, a gazdiját pedig sokként érte a hír miszerint kutyájánál, aki időközben felszedett még egy kilót, cukorbetegséget és zsírmájat diagnosztizáltak.
Gyakori jelenség, hogy addig szelíd és barátságos papagájunk egyszer csak agresszívvé válik, csíp, kezelhetetlen. A magyarázat többféle lehet, elsőként ismerjük meg a legáltalánosabb okokat!
Az ivarérettség elérése is vezethet agresszióhoz a papagájok esetében. Az is lehet, hogy vezető szerepre törekszik a hierarchiában, ezért viselkedik erőszakosan. Kellő határozottsággal a probléma orvosolható.
Most találtál egy kiárusításon vagy árverésen egy jó állapotban levő használt akváriumot? Végül is nehéz kihagyni egy jó ajánlatot. A hal akváriumok elég drágák és, amikor találsz egyet, szinte ingyen lehet, hogy nem hagyod ki.
A barátpapagájnak sok odafigyelésre és szórakoztató játékokra van szüksége. Ha azt akarod, hogy jól érezze magát, minden nap foglalkozz vele eleget, és ösztönözd mozgásra!
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást! Homeopátiás szerrel is segíthetünk a védőoltás utáni reakciók csillapításában. Ez a szer a Thuja C30, amit naponta egyszer kell beadni két-három napon át. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
A szobatisztasággal kapcsolatos és a kutyák fajtársakkal szembeni szocializációjával kapcsolatos írásaimat külön e-mailben elküldöm, mert itt terjedelmi okoknál fogva ezt a két kérdést nem lehet megválaszolni. Fajtársakhoz történő szocializációs tréninget mind a két 4TAPPANCS KUTYAiskolában vállalunk: www.kutyatrener.hu
Tény, hogy városban kisebb az esélye, hogy a nyuszi fertőzött szúnyoggal találkozzon, azonban mostanában, hogy a szúnyogokat kissé vagy sehogy nem irtják, én javasolnám az oltóanyag beadását. Jobb félni mint megijedni.:)
Igen, részben összeverekedhetnek, másrészt a rókák veszettséget terjeszthetnek, így a macskákat feltétlenül oltassák be, és Önök is legyenek óvatosak.