2356. Zsírmáj a kutyáknál
Három hónappal egy rutinvizsgálat után, Jake kedvetlen volt, a gazdiját pedig sokként érte a hír miszerint kutyájánál, aki időközben felszedett még egy kilót, cukorbetegséget és zsírmájat diagnosztizáltak.
Három hónappal egy rutinvizsgálat után, Jake kedvetlen volt, a gazdiját pedig sokként érte a hír miszerint kutyájánál, aki időközben felszedett még egy kilót, cukorbetegséget és zsírmájat diagnosztizáltak.
Gyakori jelenség, hogy addig szelíd és barátságos papagájunk egyszer csak agresszívvé válik, csíp, kezelhetetlen. A magyarázat többféle lehet, elsőként ismerjük meg a legáltalánosabb okokat!
Az ivarérettség elérése is vezethet agresszióhoz a papagájok esetében. Az is lehet, hogy vezető szerepre törekszik a hierarchiában, ezért viselkedik erőszakosan. Kellő határozottsággal a probléma orvosolható.
Most találtál egy kiárusításon vagy árverésen egy jó állapotban levő használt akváriumot? Végül is nehéz kihagyni egy jó ajánlatot. A hal akváriumok elég drágák és, amikor találsz egyet, szinte ingyen lehet, hogy nem hagyod ki.
A barátpapagájnak sok odafigyelésre és szórakoztató játékokra van szüksége. Ha azt akarod, hogy jól érezze magát, minden nap foglalkozz vele eleget, és ösztönözd mozgásra!
Nehéz a kép alapján megmondani, nekem úgy tűnik mintha gyógyuló sebhely lenne. Ha mozog rendesen a lába akkor valószínűleg csak külső sérülés. Farmos import állat lehet, a szállítás közben előfordulhat hogy megsérülnek. Ha beszárad és nem nedvedzik akkor nem lesz vele gond, pár vedlés után alig fog látszani. Az lábuj végein talán vedlett bőr maradt, azt szedd le és figyeld mert az állandó csukott szem is jelezhet gondot. A fiatal leguánok sok rovart, UV fényt, 24-28 fok meleget és közepes páratartalmat igényelnek. Hogyan gondozzuk a leguánt? Mire figyelj, ha vedlik a leguán? A leguán okos állat
Lehet,hogy atkás a füle, lehet, hogy allergiás. A sebeket nem látom jól. Mindenképpen meg kell vizsgáltatni.
A leírtakból inkább valamilyen húgyúti fertőzésre tudok következtetni hiszen az inkontinencia a húgyhólyag záróizmának elégtelen működése miatt kialakuló vizeletcsepegés ami általában alvás közben jelentkezik.A fertőzés megfelelő antibiotikum terápiával megszüntethető és akkor a kialakult vizeletürítési inger is elmúlik. Húgyúti fertőzések kutyáknál
Jódtinktúrával kell kezelni a hólyagokat utána hámosító kenőccsel bekenni (pl. aloe, körömvirág) fertőtleníteni a tőgyet fejés előtt, ügyelni ne kerüljön a tejbe semmi (ha a bimbó is sérült akkor nem használható )
Üdvözlöm! Igen, biztos vagyok benne, hogy nem lesz baja! http://www.haziallat.hu/kereses/?search=teknos