2356. Zsírmáj a kutyáknál
Három hónappal egy rutinvizsgálat után, Jake kedvetlen volt, a gazdiját pedig sokként érte a hír miszerint kutyájánál, aki időközben felszedett még egy kilót, cukorbetegséget és zsírmájat diagnosztizáltak.
Három hónappal egy rutinvizsgálat után, Jake kedvetlen volt, a gazdiját pedig sokként érte a hír miszerint kutyájánál, aki időközben felszedett még egy kilót, cukorbetegséget és zsírmájat diagnosztizáltak.
Gyakori jelenség, hogy addig szelíd és barátságos papagájunk egyszer csak agresszívvé válik, csíp, kezelhetetlen. A magyarázat többféle lehet, elsőként ismerjük meg a legáltalánosabb okokat!
Az ivarérettség elérése is vezethet agresszióhoz a papagájok esetében. Az is lehet, hogy vezető szerepre törekszik a hierarchiában, ezért viselkedik erőszakosan. Kellő határozottsággal a probléma orvosolható.
Most találtál egy kiárusításon vagy árverésen egy jó állapotban levő használt akváriumot? Végül is nehéz kihagyni egy jó ajánlatot. A hal akváriumok elég drágák és, amikor találsz egyet, szinte ingyen lehet, hogy nem hagyod ki.
A barátpapagájnak sok odafigyelésre és szórakoztató játékokra van szüksége. Ha azt akarod, hogy jól érezze magát, minden nap foglalkozz vele eleget, és ösztönözd mozgásra!
Félthette a finom falatokat, esetleg más megérzései vannak. A kutya lehet stresszes, és megérezheti a családban, a gazdiban felgyülemlett feszültségeket is. A cikkekben bővebb választ talál!
Nyugodtan rövidebbre vághatja a szőrt, nem fog megvakulni. Viszont egy kis napellenzőt érdemes hagyni a szeme felett, mert a pulik szeme érzékeny lehet (nem mindre jellemző) a napsütésre és ilyenkor bármilyen módon is, de megpróbálják eltakarni a szemüket, pl: elbújnak, vagy a lábukkal takarják a nap elől és ilyesmik.
Előfordulhat vérzés vemhes deguknál (ami nem jelenti feltétlenül a vetélést), de így látatlanban nem tudok ezzel kapcsolatban pontos diagnózist felállítani. Ha jó a hangulata, van étvágya és iszik, valamint nem ismétlődik a vérzés, akkor úgy vélem, hogy nem kell megijedni emiatt. Rágcsálóknál előfordul, hogy megölik a kölykeiket. Fontos, hogy a vemhesség utolsó szakaszában el kell választani a hímtől, és csak a nőstényt szabad a kicsikkel hagyni. Ez általában megoldja a problémát.
Mindenképpen nézesse meg állatorvossal a kutyust! Okozhatja a panaszokat fertőzés, az a bizonyos fog, vagy egyéb belgyógyászati probléma is...
Nem vagyok túl profi ebben a témában, inkább belinkelek ide egy oldalt, ahol szépen le van írva a fül ragasztás és szerintem ha írsz a lap tulajdonosának, ő talán segít is neked a témában. http://www.chinese-crested-dog.hu/ragaszt.html Viszont a kutyakozmetika mellett biológia szakos is vagyok, és tanulmányaimból tudom, hogy a kalciumnak elég kevés köze van a porchoz. A kalcium inkább a csont felépítésben vesz részt. Persze lehet egy keveset segíteni vele a kutya fülén, de alapvetően jobb lenne, ha porcerősítőt adnál neki. Esetleg kombináld ezt a csonterősítőt, amit most használsz, a porcerősítővel. A porcerősítőkben MSN, Glükozamin és Kondroitin vegyületek vannak Ilyen porcerősítő, pl: Nutradyl (Térd- és csípő műtétek után is ezt adják a porc ´visszapótlására´, erősítésére.). Mivel több hasonló készítményt lehet kapni (rákpáncél vagy cápaporcos kivitelben is), azt ajánlom inkább állatorvosnál, vagy állatpatikában vedd meg, ott tudni fogják miről van szó!