2356. Zsírmáj a kutyáknál
Három hónappal egy rutinvizsgálat után, Jake kedvetlen volt, a gazdiját pedig sokként érte a hír miszerint kutyájánál, aki időközben felszedett még egy kilót, cukorbetegséget és zsírmájat diagnosztizáltak.
Három hónappal egy rutinvizsgálat után, Jake kedvetlen volt, a gazdiját pedig sokként érte a hír miszerint kutyájánál, aki időközben felszedett még egy kilót, cukorbetegséget és zsírmájat diagnosztizáltak.
Gyakori jelenség, hogy addig szelíd és barátságos papagájunk egyszer csak agresszívvé válik, csíp, kezelhetetlen. A magyarázat többféle lehet, elsőként ismerjük meg a legáltalánosabb okokat!
Az ivarérettség elérése is vezethet agresszióhoz a papagájok esetében. Az is lehet, hogy vezető szerepre törekszik a hierarchiában, ezért viselkedik erőszakosan. Kellő határozottsággal a probléma orvosolható.
Most találtál egy kiárusításon vagy árverésen egy jó állapotban levő használt akváriumot? Végül is nehéz kihagyni egy jó ajánlatot. A hal akváriumok elég drágák és, amikor találsz egyet, szinte ingyen lehet, hogy nem hagyod ki.
A barátpapagájnak sok odafigyelésre és szórakoztató játékokra van szüksége. Ha azt akarod, hogy jól érezze magát, minden nap foglalkozz vele eleget, és ösztönözd mozgásra!
Többféle spániel létezik. Amire tényleg érdemes odafigyelni, az a tenyésztő! A jó gazda körültekintően járt el, a fajta, a tenyésztő, a szülők, és az alom felkutatásában, de ezek után, a kiskutya kiválasztásánál az alomból, rábízza magát az érzéseire! Olvassa el a többi, témában íródott cikkünket is!
Számos dolog okozhatja a problémát, nem biztos, hogy fogbetegség (lehet pl. tályog is). Javaslom, hogy mielőbb vigye állatorvoshoz.
Nagy általánosságban ez egybe esik a kutya ivaréretté válásának időszakával. További befolyásoló tényezők: • a tartási körülmények, • a kutya embertársainak reagálásai a kutya viselkedésére, • a kutya kölyök kori szocializációja • a kutya nevelése • esetleges másik fajtárs jelenléte és annak pozíciója a falkában • a kutya genetikailag örökölt hajlama
A tünetek okára egy alapos vizsgálat adhatna magyarázatot. Az sincs kizárva, hogy az összerándulást viszketés okozza. Érdemes alaposan átvizsgálni az állatot, nem bolhás-e, vagy nincs-e valahol a bőrén elváltozás, gyulladás, pörkök, filcesedés, stb.
Valószínűleg a tartási körülmények, a kutya elkényeztetése, esetleg "elemberesítése", valamint a közös ember/kutya falkán belüli hierarchikus sorrend hiánya lehet a tünet mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követő, minden szempontra kiterjedő, összetett terápia hozhat javulást.