2366. A madár gondozása nyáron
A meleg nyári napokon nem csak a saját védelmünkre kell gondolnunk, hanem a madár egészségére is. Néhány óvintézkedéssel kedvencednek sem jelent majd gondot a forró hónapok átvészelése.
A meleg nyári napokon nem csak a saját védelmünkre kell gondolnunk, hanem a madár egészségére is. Néhány óvintézkedéssel kedvencednek sem jelent majd gondot a forró hónapok átvészelése.
Ha egy mutatós halra vágysz, akkor kígyófejű angolna (tropusi-akvariumban-elo-halfajok-profilja-az-angolnaszeru-kigyofeju-hal) pont neked való. Olvasd el a következő cikket, hogy mégtöbbet megtudj erről a halfajtáról!
Az elefántcickány rendkívül furcsa megjelenésű kisemlős. Mindössze két-három évig él, este, szürkületkor aktív. Nem csoportban él, hanem monogám életmódot folytat, társa mellett érzi jól magát.
Ha már van egy berendezett édesvízi trópusi akváriumod és a trópusi halaid is benne vannak meg kell tanulnod, hogy hogyan és mivel etesd őket!
Egy barangolás az erdőben, vagy várakozás az üzlet előtt? Laza, sportkedvelő ember vagy, esetleg inkább elegáns és kimért? Ízlések és pofonok. Az uszkár minden stílusú gazdihoz jól alkalmazkodik.
Üdvözlöm! Első körben le kell szögeznem, hogy ez pontosan olyan betegség, amihez állatorvos segítségére van szükség, akár szárazföldi, akár vizíteknősről van szó. Valamint azt kellene tudni, hogy ez a teknős milyen teknős (faját tekintve, mert nagyon nem mindegy)? Szárazföldi teknős esetében a szem bedagadása, bármilyen belgyógyászati probléma esetén megtörténik. Ilyenkor nem a szemmel van a baj feltétlenül. Viziteknősök esetében a rossz takarmányozás miatt kialakult A-vitamin hiány miatt feldagadt szem a leggyakoribb... Ebből az összefoglalóból ki kell hallania a sorok közül azt, hogy hasonló elváltozásokat sokféle betegség okozhat, ezért lesz szükség a személyes fizikális vizsgálatra és ezért szükséges elmenni hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, ezt az utat, pénzt és időt most szerintem nem szabadna megspórolni. Üdvözlettel dr. Schütz Éva
étrendileg kell helyre tenni a problémát a tehéntejet felesbe kamillateával kell keverni 3 óránként cumiztatni farmakasztint, probiotikus vitamint kell adni még neki tiszta víz és jó minőségű réti széna legyen előtte mindig
A leírt viselkedés ivartalanított kandúr macskákon teljesen normális. Kandúrpara: az ivartalanítás >>
Ha más egyéb idegrendszeri tünet nincs és azóta nem volt, akkor nem valószínű, hogy a baleset maradandó szervi (idegrendszeri) elváltozást okozott... Pszichés lehet, bár előbb azt javasolnám zárják ki az összes többi lehetséges betegséget...
Valószínűleg az oltás okozhatta a szövetszaporulatot. Ha mérete nem növekszik (vagy lassan csökken), az állatot nem zavarja, nem fekélyesedik ki stb., akkor elméletileg 1-2-3 hónap alatt meg kell szűnnie. Ha növekszik, akkor mindenképpen a műtéti eltávolítást (és szövettant) javasolnám. Ez utóbbi esetben nem valószínű, hogy az oltással van összefüggésben...