2406. Papillon - a társasági "pillangó"
Ahogyan a pillangó egyik virágról a másikra száll pollent gyűjtögetve és szórva, a szeretetreméltó és kecses, papillon is mindenkinek a társaságát élvezve varázst ad az estélynek.
Ahogyan a pillangó egyik virágról a másikra száll pollent gyűjtögetve és szórva, a szeretetreméltó és kecses, papillon is mindenkinek a társaságát élvezve varázst ad az estélynek.
Ahogy azt a neve is mutatja, a fajta Németországból származik. A népszerű sorozatsztár, drogkereső- és vakvezető kutya nagyon jó házőrző és házikedvenc egyben.
Az angol agarat nemes és nyugodt természete kiváló családi kedvenccé teszi. Az angol agár kedves, ragaszkodó természetének köszönhetően kiváló terápiás kutya. Alkalmazzák őket kórházaban, időseket ápoló otthonokban és más intézményekben. Hosszú lábaik miatt elég magasak ahhoz, hogy feltegyék fejüket a kórházi ágyakra, vagy hogy megérintsenek egy kezet.
Az elmúlt évtizedben számos radikális változás történt a felső kategóriás (top-end) kutya-és macskaeledelek területén. Először eltűntek a gabonák az alapanyagok közül, ezáltal kevesebb lett a tápokban a szénhidrát és emelkedett a fehérjetartalom. A korszerű táplálkozástudományban már a szénhidrát a fő ellenség, és nem a fehérje.
Számos történet, film alapjául szolgál a sárkányok mítosza. A délkelet-ázsiai erdőkben a mese valósággá válik: ott élnek a repülő sárkányok (draco volans), igaz, a valóságban sokkal kisebbek, mint a filmbeli állatok.
Valószínűleg szőrtetűről van szó, ami ellen a bolhairtószerek általában hatékonyak. Azt javaslom, a legközelebbi állatorvost keresse meg és vásároljon nála megfelelő irtószert spray vagy tarkóra csöppenthető formában. Ezek 1 néha 2 hónapig is hatásosak, emberre veszélytelenek. Olvass tovább! Bolhás kutya, macska - mit tehetünk ellene?
A hüllőtojásoknak nem túl jó ha nagyon mozgatják őket. Ha elég óvatos volt, ha a körülmények (hőfok, páratartalom) ideálisak és a gekkó sem túrja szét őket akkor talán van rá esély. A legjobb lett volna ha otthagyja ahová lerakták őket, minden hazai kétéltű és hüllőfaj védett. Ha kikelnének kérem engedje őket szabadon valami nyugis helyen.
Ha nyugodtan viselkedik kézbe véve akkor nincs gond. Ha inkább menekülne akkor ne piszkálja, egy kis stressztől maradandó baja nem lesz.
Ha a madarak veszekednek, akkor az elkülönítés a legbiztosabb megoldás, egyidejűleg ki kell deríteni, mi áll a csipkelődés hátterében. Ha azonos fajhoz tartoznak, akkor legvalószínűbb, hogy azonos neműek, de ellenkező nemű madarak esetén is előfordul un-szimpátia, különösen, ha valamelyik madár kézzelnevelt, amihez általában identitászavar is társul. Az összeszoktatáskor érdemes egymás melletti röpdében elhelyezni a madarakat, mert a revír védelme az egyébként harmonizálásra hajlamos madarakat is veszekedésre késztetheti.
Kedves Gazdi! A vérből történő allergiavizsgálat ára laboratóriumonként eltérő lehet, és természetesen függ a vizsgálat allergének számától is. Ez az összeg sajnos elég magas, általában 40.000 és 80.000 forint között mozog. Ha az eredmény egy olyan allergént mutat, amelyet nem lehet egyszerűen kiiktatni az állat környezetéből, akkor általában egy hiposzenzitizáló oldattal történő injekciós kezelés következik, melynek hatására a tünetek fokozatosan csökkennek, majd megszűnnek.