2411. A puma (1993 óta Puma concolor, előtte Felis concolor) élőhelye és szokásai
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A Földön jónéhány olyan pók él, amelynek marása halálos, de legalábbis nagyon veszélyes. Egyes pókoknál csak a hím, míg másoknál csak a nőstény marásától kell óvakodnunk. A brazil vándorpók csípése pedig egészen meglepő következménnyel jár.
A pókok legtöbbször önvédelemből csípnek meg bennünket. Az alábbi cikkből megtudhatod, melyek azok a pókfajok, amelyeknek veszélyes a csípésük.
A zöld baziliszkusz képes a vízen járni, bár a testén végighúzódó taréj megkönnyíti számára az úszást, így akkor sincs bajban, ha hirtelen vízbe pottyan. Rendkívül gyorsan szalad a szárazföldön is. Legszívesebben a fák ágain pihen.
A Pixie-Bob macska a hiedelemmel ellentétben nem a hiúztól származik, ennek megfelelően természete sem vad. Ez a fajta türelmes, játékos, jól kijön más háziállatokkal, és bár szereti az őt körülvevő embereket, nem igazán ölben doromboló típus.
Kedves Kérdező! Azonnali ultrahang vizsgálatra van szükség, keresse fel állatorvosát. Dr. Puskás Gábor
Kicsit több információra lenne szükség. Első ránézésre nagyon kicsi a medence, a víz nem állt még be, a növény sincs rendben... Szerintem indítsa teljesen újra az akváriumot(teljes kimosás, talaj a teljes felületre, Kardfű helyett pl. jávai moha) és garnélákat tartson benne. A képen lévő dániók nem hiszem, hogy megérik a holnapot.
Tisztelt Gazdi! Kérem vigye el állatorvosához a kutyát, mert vizsgálat nélkül az elváltozásokat nem lehet tisztázni. Pl. röntgen vizsgálat, laborvizsgálat stb. szükségeltetik stb. Köszönettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Minden körülményt figyelembe véve a műtét mellett döntenék. Mégpedig minél előbb. A kedvező vérvizsgálati leletek ellenére ilyen méretű daganatnál már komoly esély van az áttét képződésre. Az altatás kétségkívül jár kockázattal. De ilyenkor azt is mérlegelni kell, hogy ha nem operálják meg, akkor mi lesz? Utóbbi esetben nagyon rossz a prognózis. Ma már vannak olyan altatószerek, melyek igen biztonságosan alkalmazhatók, és a műtét után a beteget azonnal fel lehet ébreszteni. Azaz csak addig alszik, amíg feltétlenül kell A szívbetegség súlyosságának mérlegelése után esetleg szóba jöhet a felületes altatás és a helyi érzéstelenítés kombinációja is. Véleményem szerint ebben a stádiumban már sem a konzervatív (pl. szteroidos), sem a citosztatikum nem biztatnak eredménnyel. Értelemszerűen vonatkozik ez a deutérium mentes vízre is. Műtét utáni felépülés támogatására vitamin és ásványi anyag ill. nyomelem kiegészítők, roborálószerek és jó táplálás jöhet szóba. Immunerősítők is hasznosak lehetnek.
Általában egy kis darabka letörése a fogról nem jár fájdalommal vagy bármilyen egészség károsodással,csupán szépséghiba.A fájós fogú kutya éhes,el is kezd enni,majd miután ráharapott a beteg fogra a fájdalom miatt befejezi az evést.A beteg fogat is meg lehet gyógyítani,erre szakosodott rendelőkben vállalnak tömést,fogpótlást.Végső esetben a foghúzás jön szóba.