2411. A puma (1993 óta Puma concolor, előtte Felis concolor) élőhelye és szokásai
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A Földön jónéhány olyan pók él, amelynek marása halálos, de legalábbis nagyon veszélyes. Egyes pókoknál csak a hím, míg másoknál csak a nőstény marásától kell óvakodnunk. A brazil vándorpók csípése pedig egészen meglepő következménnyel jár.
A pókok legtöbbször önvédelemből csípnek meg bennünket. Az alábbi cikkből megtudhatod, melyek azok a pókfajok, amelyeknek veszélyes a csípésük.
A zöld baziliszkusz képes a vízen járni, bár a testén végighúzódó taréj megkönnyíti számára az úszást, így akkor sincs bajban, ha hirtelen vízbe pottyan. Rendkívül gyorsan szalad a szárazföldön is. Legszívesebben a fák ágain pihen.
A Pixie-Bob macska a hiedelemmel ellentétben nem a hiúztól származik, ennek megfelelően természete sem vad. Ez a fajta türelmes, játékos, jól kijön más háziállatokkal, és bár szereti az őt körülvevő embereket, nem igazán ölben doromboló típus.
Kedves Gazdi, ez teljesen normális macskaőrület, a mi macskáink is szoktak ilyet előadni, nem kell aggódni :) üdvHáziállat.hu
Előfordulhat rendellenesség, ezért ajánlott az ivartalanítás. Reméljük azért normális cicók születnek és el lehet ajándékozni őket.
A területvédő viselkedés inkább a hímekre jellemző, ha nem reagál jól a kézre akkor ne vegyék ki. Biztosítsanak neki sok mászóágat és sűrű növényzetet hogy biztonságban érezze magát és megszokja a környezetét. Ha jól eszik és mozog akkor nem kell aggódni.
Kedves Gazdi! Esetleg a gyógynövény alapú Licorice készítmény hatékony lehet, de én mindenképp javasolnék egy kivizsgálást és akkor nem vaktában próbálkoznánk. www.vetlabor.hu
Kedves Alena8! Ha meg szeretnék tudni, hogy mi a baja a cicusnak, vagy esetleg egészséges-e, mindenképpen állatorvoshoz kellene elvinni. Sok minden okozhat nyálzást: fogprobléma, idegrendszert érintő megbetegedés, stressz, vírusfertőzés stb., az pedig, hogy melyik okozza, azt csak egy rendelőben elvégzett vizsgálat alapján lehet megmondani...