2411. A puma (1993 óta Puma concolor, előtte Felis concolor) élőhelye és szokásai
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A Földön jónéhány olyan pók él, amelynek marása halálos, de legalábbis nagyon veszélyes. Egyes pókoknál csak a hím, míg másoknál csak a nőstény marásától kell óvakodnunk. A brazil vándorpók csípése pedig egészen meglepő következménnyel jár.
A pókok legtöbbször önvédelemből csípnek meg bennünket. Az alábbi cikkből megtudhatod, melyek azok a pókfajok, amelyeknek veszélyes a csípésük.
A zöld baziliszkusz képes a vízen járni, bár a testén végighúzódó taréj megkönnyíti számára az úszást, így akkor sincs bajban, ha hirtelen vízbe pottyan. Rendkívül gyorsan szalad a szárazföldön is. Legszívesebben a fák ágain pihen.
A Pixie-Bob macska a hiedelemmel ellentétben nem a hiúztól származik, ennek megfelelően természete sem vad. Ez a fajta türelmes, játékos, jól kijön más háziállatokkal, és bár szereti az őt körülvevő embereket, nem igazán ölben doromboló típus.
Kedves Krisztina! Az ivermectin spot on, mint ahogy az elnevezése is mutatja bőrre cseppentve használandó, majd felszívódva fejti ki hatását. Mivel a legcsőben megtelepedő élősködők ellen nincs igazán hatékony készítmény a hazai piacon, így a madártartók rákényszerülhetnek, hogy a csőrbe cseppentsenek belőle. Erre az esetre a SH-Ivermectin light készítmény alkalmas a 20-30 dekagramm testtömegnél kisebb madarak számára. Az Sh-Ivermectin spot on adagolása 1 csepp/0,5kg ttkg bőrön keresztül, de a nyálkahártyára cseppentve ezzel is sokkszerű hatást lehet kiváltani.. Kísérletek alapján a madarak jelentősebb károsodások nélkül kb. hatszoros túldózírozást viselnek el bőrön át felszívódva, bár ez már májfunkció problémákat okozhat. Amennyiben nem a light változatot használta, akkor két cseppel 30-40-szeres túladagolást hajtott végre, ráadásul nyálkahártyán keresztül. Mérgezések esetén K vitamint szoktak alkalmazni, amennyiben a mérgezés vérzékenységgel jár, de ez esetben összetettebb a probléma. A legbiztosabb teendő állatorvoshoz vinni kivizsgálásra és diagnózisra. Enélkül lehet próbálkozni multivitaminokkal és máriatövis készítménnyel. Abban az esetben, ha a "light" változatot használta, úgy szintén vitaminokkal, májvédővel lehet kezelni, csak a regenerálódás esélyei összehasonlíthatatlanul jobbak.
Kedves Bence, Több hiba is el lett követve az akvárium berendezésénél: - nem szabadot volna egyből halakat az akváriumba tenni,több napig járatni kellett volna - a vitorláshal nem való ekkora akváriumba közel tenyérnyire nő, sügérfajta és meg fogja enni a neonhalakat - aranyhal nem hideg vízi hal, nem való trópusi halak közé - a rák valószínűleg nem garnéla mert nem 10 centis, akkor viszont nem való halas társas akváriumba Javaslom az üzlettel beszélni, és ott egy hozzáértő véleményét kikérni üdv http://www.haziallat.hu/akvarium/
Ezt nem tudom leírás alapján eldönteni. Ha daganat, akkor nincs köze az előzőhöz. Ha gennyes tályog, akkor lehet. Vigye el állatorvoshoz. Lehetőleg egzotikus szakállatorvost keressen. Sokan vannak már országszerte.
Nem találkoztam még ilyennel. Én várnék még egy ürítést, ha nem jön ki megpróbálnám kihúzni. A benti rész talán megemésztődik a többit meg ki tudja húzni. Ha nem, akkor bízza inkább állatorvosra.
Üdvözlöm! Így látatlanban elég nehéz... Szerintem a páratartalmon kell emelni (ahogy Önök is helyesen gondolták) napi-kétnapi permetezéssel, amit langyos állott, esetleg (ez a jobb) desztillált vízzel kell végezni. Az atkák fekete színüek amúgy és nem is jellemző. A krémezést kerüljék. Kérem írja meg, hogy történt-e változás! Olvass tovább! A leopárdgekkó tartása - mire figyeljünk?