2411. A puma (1993 óta Puma concolor, előtte Felis concolor) élőhelye és szokásai
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A puma (1993 óta Puma concolor, előtte ) a nagymacskafélék családjába tartozik, és a világ minden táján megtalálható.
A Földön jónéhány olyan pók él, amelynek marása halálos, de legalábbis nagyon veszélyes. Egyes pókoknál csak a hím, míg másoknál csak a nőstény marásától kell óvakodnunk. A brazil vándorpók csípése pedig egészen meglepő következménnyel jár.
A pókok legtöbbször önvédelemből csípnek meg bennünket. Az alábbi cikkből megtudhatod, melyek azok a pókfajok, amelyeknek veszélyes a csípésük.
A zöld baziliszkusz képes a vízen járni, bár a testén végighúzódó taréj megkönnyíti számára az úszást, így akkor sincs bajban, ha hirtelen vízbe pottyan. Rendkívül gyorsan szalad a szárazföldön is. Legszívesebben a fák ágain pihen.
A Pixie-Bob macska a hiedelemmel ellentétben nem a hiúztól származik, ennek megfelelően természete sem vad. Ez a fajta türelmes, játékos, jól kijön más háziállatokkal, és bár szereti az őt körülvevő embereket, nem igazán ölben doromboló típus.
- Nem volt jó az "azonnal társat szerzünk mellé" gondolat !!! - A "főnök" kilétét nagyon sok tényező és természetesen nem utolsó sorban a gazdi is befolyásolhatja. A szmszerinti válaszok: 1.) Ne aggódjatok ! Ha az új kutya a rátermetteb, nagyobb, erősebb, akkor a másiknak is meg a gazdiknak is tudomásul kell venni. A legrosszabb amikor egy falkavezér tulajdonságok nélküli kutya - valamilyen okból, - még is falkavezérként próbálkozik. 2.) A rangsor beállításról több kutya együttes tartásáról írt szakmai írásom el tudom küldeni ha küldtök egy e-mail címet. 3.) Lásd. 2.) pont 4.) lásd. 1.) pont 5.) Igen, mind a két kutyának kell ilyen saját hely. De ne az ágy !!! Egyenlő esélyt elve !!!??? Ráadásul az embertársak pihenőhelye ami szinte minden esetben jól kiemelkedik a felszínből ami által kiválló megfigyelő hely, meg általában átlagon felüli kényelmet is nyújt - ezért az egyik fontos komponens a dominancia és a falkarangsor dologban. 6.) Amikor valamelyik kutya testi épsége veszélyben van, vérző sérülés történt. 7.) Nem gondoljátok jól.
A problémára a végleges megoldás valóban a műtét lenne. Érdeklődje meg, hogy más állatorvos mennyiért vállalja a műtétet...
Azért, mert a házikosztot kapja, ahhoz szokott hozzá, annak a szagösszetevői változatosabbak, izgalmasabbak, - de ami nem biztos, hogy egészségesebb. Próbálja meg, hogy a száraz táphoz mindig keverjen egy kis mennyiségű házikosztot, hagyja 10-15 percig álln, és utána adja oda a kutyának.
Valóban lehet szó enyhébb macskanátháról, de lehet más oktanú felső légúti fertőzés. Nem tanácsos elbagatellizálni, vigye a cicát állatorvoshoz!
Ez a fajta meglehetősen érzékeny bőrű. A bőrbetegségek igen sokfélék lehetnek, ezért állatorvoshoz kellene vinni aki alapos vizsgálat során tudja meghatározni és kezelni a problémát.