2421. Szíriai hörcsögfajták - 1. rész
A szíriai aranyhörcsögök színük szerint osztályozhatók. Vannak például arany, sárga, fahéj, rozsdabarna, füstszínű, és lila hörcsögök is.
A szíriai aranyhörcsögök színük szerint osztályozhatók. Vannak például arany, sárga, fahéj, rozsdabarna, füstszínű, és lila hörcsögök is.
A változatos színek mellett különböző minták is létrejöttek. Ezekből három közismert Magyarországon, és még másik három létezik. A mintagéneknek köszönhető még változatosabb lett a választható hörcsögpaletta, amit még tovább színesíthetünk a különböző szőrtípusokkal.
A kutya-macska barátság egyik legszebb példája az alábbi videó, amelyen egy cica anyáskodik egy boston terrier felett.
A Fővárosi Közterület-felügyelet 12/2010. igazgatói utasításának 21. pontja indokolás nélkül megtiltotta az Illatos úton levő kutyák fényképezését - holott 2004 óta ennek soha nem volt akadálya. A fotózás révén évente ezernyi kutya menekült meg a haláltól. Most 22 állatvédő szervezet tiltakozik a döntés ellen.
Ha a vadászgörényt szobatisztaságra neveljük, megengedhetjük neki hogy a ketrecen kívül szaladgáljon. Nagy örömünket lelhetjük a vadászgörényben, ha a lakásunk „görényálló”. Tehát, hogyan is működik a vadászgörény szobatisztaságra nevelése?
Kedves Kérdező! Célszerű lenne mindkét cicát elvinni egy állatorvoshoz: a betegnek valószínű gyógykezelésre lesz szüksége a feltételezhetően macskanátha tüneteire, az egészséges cicát pedig egyúttal érdemes lenne vakcinázni, hogy vele ez ne fordulhasson elő. Ekkor megkaphatnák a megfelelő féreghajtó kezelést is, a kolléga tájékoztatni fogja az azzal kapcsolatos óvintézkedésekről. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Kedves Andrea! Valóban indokolt lehet az új kedvenc ilyen fokú karanténozása, a gyakorlatban azonban ezt nem feltétlenül szoktuk ennyire szigorúan venni. Fontosabb talán, hogy utcára, nagyobb kutyás közösségbe ne menjünk vele, amíg 2-3 parvo/kombinált oltást meg nem kap (oltási protokolltól függően változhat). Macskákkal való kontaktus esetén inkább a külső és belső élősködők a fontosak, ezek ellen mind a cicákat, mint a kutyákat kezelni kell és akkor elkerülhetjük a kellemetlenségeket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.
Valószínűleg macskanáthás, el kellene vinni állatorvoshoz. A macskanátháról a kapcsolódó cikkekben olvashat bővebben.
Mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is. Mindazonáltal egy jó étvágyú (a soványságon kívül betegnek nem látszó) állat esetében a lesoványodást a takarmány adag növelésével is meg lehet próbálni orvosolni... Bizonyos körülmények (pl. vemhesség, hideg környezet, stb.) fokozott energia felhasználással járnak, amit a takarmány adag növelésével lehet kompenzálni. A legjobb, amit tehetnek, hogy felkeresik az állatorvosukat, és az ő segítségével próbálják megoldani a problémát.