2421. Szíriai hörcsögfajták - 1. rész
A szíriai aranyhörcsögök színük szerint osztályozhatók. Vannak például arany, sárga, fahéj, rozsdabarna, füstszínű, és lila hörcsögök is.
A szíriai aranyhörcsögök színük szerint osztályozhatók. Vannak például arany, sárga, fahéj, rozsdabarna, füstszínű, és lila hörcsögök is.
A változatos színek mellett különböző minták is létrejöttek. Ezekből három közismert Magyarországon, és még másik három létezik. A mintagéneknek köszönhető még változatosabb lett a választható hörcsögpaletta, amit még tovább színesíthetünk a különböző szőrtípusokkal.
A kutya-macska barátság egyik legszebb példája az alábbi videó, amelyen egy cica anyáskodik egy boston terrier felett.
A Fővárosi Közterület-felügyelet 12/2010. igazgatói utasításának 21. pontja indokolás nélkül megtiltotta az Illatos úton levő kutyák fényképezését - holott 2004 óta ennek soha nem volt akadálya. A fotózás révén évente ezernyi kutya menekült meg a haláltól. Most 22 állatvédő szervezet tiltakozik a döntés ellen.
Ha a vadászgörényt szobatisztaságra neveljük, megengedhetjük neki hogy a ketrecen kívül szaladgáljon. Nagy örömünket lelhetjük a vadászgörényben, ha a lakásunk „görényálló”. Tehát, hogyan is működik a vadászgörény szobatisztaságra nevelése?
Kedves Érdeklődő! Természetesen nem tesz jót neki, de az kérdés, hogy abból, amit összerágott mennyit nyelt le. Általában keveset nyelnek le belőle, de ez nem tudható pontosan. Ha másnap furcsának látja a hörcsögöt, vigye el egy állatorvoshoz, mert akkor valószínűleg kritikus mennyiségűt nyelt le belőle. Ha nem látja furcsának, valószínűleg semmi baja. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Valószínűleg foggyökér tályog lehet a leírás alapján. Fogászati röntgenvizsgálattal lehet diagnosztizálni.
Sajnos ezt így nehéz lesz kibogozni.... A kutyájával sok minden történhetett az idő alatt, amíg rá nem találtak. Az, hogy nincs rajta látható sérülés, nem zárja ki azt, hogy esetleg mégis érte valami baleset. De lehet, hogy megverték, vagy másik kutyákkal volt nézeteltérése. Ha olyan tünetei vannak, hogy "alig bír menni, alig bírja magát felemelni", akkor azért csk lehet valami komolyabb baja, amit azért jó lenne mielőbb megtalálni. Azt írta, hogy már 2 álatorvos látta és vizsgálta, de azt nem, hogy konkrétan mi történt vele a vizsgálatok alkalmával? Csak megnézték, megtapogatták, vagy végeztek valami más vizsgálatotis? Egy röntgen például sokat mondhatna. (Akár arról is, hogy valóban van-e valami a tüdejével?) Szóval, a leghasználhatóbb tanácsom az, hogy keresni kell egy olyan állatorvos, egy olyan rendelőt, ahol hajlandóak nagyon alaposan megvizsgálni (kivizsgálni) a kutyát.
Emailben nem fogunk tudni segíteni. Olyan állatorvoshoz vigye a kutyát, akiben megbízik, és fogadja el a diagnózisát és kezelése javaslatát.
Az eredetileg feltehetően hiánybetegségből (ásványianyag, vagy fehérje)kialakult probléma rögzült rossz szokásként. A megoldás lehet drasztikus módon csőr visszavágás, vagy visszasütés, de inkább javasolnám un. csőrgyűrű beszerzését. Ez megakadályozza a csőrkáva összezáródását, így a táplálék felvételében nem zavarja a baromfit, viszont a másik tollát nem bírja megfogni, így kicsípni sem. A tollazat teljes regenerálódásával fokozatosan levehetők a gyűrűk, a legtöbb madár ekkor már nem bántja a másikat. Amelyik mégis, az viselheti a gyűrűt, akár élete végéig.