2436. Asztmás cicák
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Ha nem szeretnéd, hogy cicád felzavarjon hajnalban a legszebb álmodból, vezess be rendszerességet az etetésében! Ha ugyanis hozzászoktatod, hogy már ekkor a rendelkezésére állsz, búcsút mondhatsz a pihentető alvásnak.
Ha vannak gyerekeid és olyan háziállatod, mint például macska, jó tudni hogyan védheted meg gyerekeidet a kutyád vagy macskád okozta betegségektől és fertőzésektől.
Senki sem szereti a szagos almot, természetesen a cicád sem. A cicák kényeskedő teremtmények és néhányuk nem fogja használni az almot, ha az túl szagos. Ugyanakkor számodra is jobb lesz, ha kordában tartod az ürülékes doboz szagát.
A felvételen látható cica sokáig képtelen megszabadulni a lufitól a statikus elektromosság miatt.
Valószínűleg már nem élt a kiscica, mikor az anya megette, vagy legalább is beteg volt és életképtelennek tartotta,. Viselkedés zavar is lehet az eset hátterében, de az okát nehéz kdieríteni. Jobb lenne ivartalaníttatni a cicát, hogy ne szüljön többet.
Üdvözlöm! Mindenképp korrekt neurológiai vizsgálatot, és kiegészítő képalkotó vizsgálatot (MRI) javasolnék, de erről majd a neurológiai-ortopédiai vizsgálatot végző kolléga tájékoztatni fogja.
Nem betegségről, hanem viselkedési problémáról van szó. Ez azonban nem a macska szempontjából probléma, hanem a gazdának okoz bosszúságot. A macskák egyébként előszeretettel végzik a dolgukat a fürdőkádban. De némelyik a WC-kagylóra is felül ilyen célból. Talán be kéne csukni a fürdőszoba ajtaját...
Kedves Róbert! Az Arnica CH200-ból 4 golyócskát oldjon fel kb. 5ml vízben, és ezt az oldatot öntse Rini szájába. Ügyeljen arra, hogy a beadás előtt és után kb. 15-15 percig ne igyon és ne egyen Rini, ugyanis a homeopátiás szereknek a száj nyálkahártyájáról kell felszívódnia. A szer beadását hetente 1x javaslom, néhány alkalommal ismételhető. A hosszabb távú adagolását a szernek nem javaslom. Remélem, elég precíz voltam! :) Ha nincs számottevő javulás, mindenképpen érdemes egy homeopata állatorvost felkeresnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Interneten beszerezhető, javasoló állatorvos fog ebben segíteni Önnek.