2436. Asztmás cicák
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Ha nem szeretnéd, hogy cicád felzavarjon hajnalban a legszebb álmodból, vezess be rendszerességet az etetésében! Ha ugyanis hozzászoktatod, hogy már ekkor a rendelkezésére állsz, búcsút mondhatsz a pihentető alvásnak.
Ha vannak gyerekeid és olyan háziállatod, mint például macska, jó tudni hogyan védheted meg gyerekeidet a kutyád vagy macskád okozta betegségektől és fertőzésektől.
Senki sem szereti a szagos almot, természetesen a cicád sem. A cicák kényeskedő teremtmények és néhányuk nem fogja használni az almot, ha az túl szagos. Ugyanakkor számodra is jobb lesz, ha kordában tartod az ürülékes doboz szagát.
A felvételen látható cica sokáig képtelen megszabadulni a lufitól a statikus elektromosság miatt.
Kedves Kati! olvass bele a következő cikkeinkbe: Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Védőoltási program kutyáknak Miért kell beoltatni a kutyát? Ajánlott oltási program kiskutyáknak Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? Kellemes böngészéset!
Valószínűleg az Ön távolléte során valamilyen külső inger hatására egy traumatikus élmény érte a kutyát. Bach-virágszerrel támogató terápiaként érdemes volna kúraszerűen segíteni a kutyus állapotán. Idővel (ha nem ismétlődik meg az inger !) fokozatosan csökkeni fog a tünet. Az egy szuper jó dolog, ha egy kutyának van egy saját pihenő/alvó helye és az megfelelően használja. (Sok gazdi örülne ennek !!!)
Valószínűleg fájdalmai vannak. Talán valami megkadt a nyelőcsőben. Mindenképp vigye állatorvoshoz.
8 hetes korban kellett volna csak elhozni és egyben ez a legideálisabb kor a szobatisztaságra nevelés elkezdéséhez. A kezdettől fogva rendszeres kivitel az egyik leghatásosabb tanítási mód. A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban.
Az állatorvosi gyógyszer leírásában az szerepel, hogy a vizsgálatok szerint nem károsítja a magzatot, a humán szer leírásában viszont a terhesség alatt ellenjavallt a használata... Javaslom beszélje meg a kutyus állapotát ismerő kezelőorvosával, hogy milyen más szert lehet (pl. gyógynövényt, teát stb) alkalmazni.