2436. Asztmás cicák
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Ha nem szeretnéd, hogy cicád felzavarjon hajnalban a legszebb álmodból, vezess be rendszerességet az etetésében! Ha ugyanis hozzászoktatod, hogy már ekkor a rendelkezésére állsz, búcsút mondhatsz a pihentető alvásnak.
Ha vannak gyerekeid és olyan háziállatod, mint például macska, jó tudni hogyan védheted meg gyerekeidet a kutyád vagy macskád okozta betegségektől és fertőzésektől.
Senki sem szereti a szagos almot, természetesen a cicád sem. A cicák kényeskedő teremtmények és néhányuk nem fogja használni az almot, ha az túl szagos. Ugyanakkor számodra is jobb lesz, ha kordában tartod az ürülékes doboz szagát.
A felvételen látható cica sokáig képtelen megszabadulni a lufitól a statikus elektromosság miatt.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag beteg (valószínúleg herpeszvírus fertőzése van), tehát meg kell mutatni állatorvosnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Bizonyára huzatmentes védett helyen kibírja a telet, ilyenkor energiában dúsabb magvakkal is kell etetni. Ettől függetlenül szerencsésebb épületen belül teleltetni.
Kedves Érdeklődő! Egyszeri elejtés nem szokott végzetes lenni, ha csak nem szerencsétlen kimenetelü és nagyon rosszul esett le a hal a földre. Ha szőnyegre vagy puhára történt akkor biztosan rendbe jön. Ha megsérült pl. az úszóhólyagja, akkor úszás közben billeghet, egyensúly zavarai lehetnek, ha nem és látszólag egészséges az állat, akkor nincs miért aggódni, de fontos a különösen tiszta víz a sérülés miatt, ill. nem árt jó minőségű vitaminkészítményt a vízbe adagolni. Bár a szakadás lehet komoly, de ezt a kis kép alapján nem tudom megállapítani, a kismértékű károsodást gond nélkül átvészelheti tiszta környezetben, megfelelő minőségű táplálékkal és vitaminkészítménnyel. Esetleg akváriumi vízfertőtlenítőt lehet még adagolni a baktériumok távoltartása, túlzott felszaporodása ellen. A teljes tisztítást nem szabad sűrűbben végezni, mint ahogy az előírt! A heti 20 %-os részleges vízcsere elegendő. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
Ivartalaníttassa a macskát! Már ivarérés idején, 6 hónaposan meg kellett volna ezt tenni. Minden valószínűség szerint párzani jár, ami a kóbor állatok szaporodásán kívül rengeteg veszéllyel, sérüléssel, betegséggel jár.