2441. Koncert kutyáknak
Kutyáknak adott koncertet szombaton a Sydney-i Operaház előterében Laurie Anderson, a kortárs kísérleti zene jeles képviselője, aki Lou Reed feleségeként is ismert.
Kutyáknak adott koncertet szombaton a Sydney-i Operaház előterében Laurie Anderson, a kortárs kísérleti zene jeles képviselője, aki Lou Reed feleségeként is ismert.
A betta az egyik legelismertebb, legszínesebb, legkedveltebb és legvitatottabb édesvízi akváriumi hal. Sokan úgy válok, hogy kerek üvegakváriumban kell tartani. De ahhoz, hogy megértsd, hogy ennek a halnak mik a szükségletei, feltétlenül ismerned kell a természetes környezetét.
A sziámi harcoshal, ismertebb nevén a betta fenomenális dísze az akváriumnak. Ha ilyen halat szeretnél tartani, vásárlás előtt nem árt egy kicsit dokumentálódni!
Hallgasd meg a husky produkcióját, aki fantasztikusan adja elő a jól ismert Gwen Stefani-dalt!
Nem tudod pontosan mit eszik a vörösfülű ékszerteknős? Olvasd el a cikkünket, és tápláld helyesen!
Sajnos ennyi tünet nemelég a diagnózishoz. Az egyszerű gyomorhuruttól a veseelégtelenségig sok minden lehet. Mindenképp vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A veszettség valóban járhat nyálzással is, ám számos egyéb betegség is okozhat hasonló tünetet (mérgezések, szájüregi problémák, egyéb idegrendszeri zavarok, stb). Veszettség esetén rángógörcsök, bénulás, öntudatlan állapot is jelentkezne. Javaslom, ha saját (akár befogadott) macskáról van szó, vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa, azonban jelezzék, ha nem oltott az állat, és hogy ilyen tüneteket tapasztaltak. Az állatorvos feladata és kötelessége a vizsgálat után kimondani a veszettség gyanúját (ha megalapozottnak gondolja). Ez azonban hatósági eljárást von maga után (karantén, megfigyelés, a macskával érintkezett emberek összeírása, stb).
- Igen tarthatják, de a pórázt elrágja, - nem véletlenül terjedt el a múlt évezredben a fém láncon/dróton tartott kutyatartás, - amelyrő az utóbbi évtizedekben már tudjuk hogy mennyit ártott ennek az állatfajnak és mennyire értelmetlen. Minek ? Milyen célból ? Miért van az a kutya ott ahol nem tudják számára biztosítani a fajnak megfelelő tartási körülményeket ? - Az ivartalanítás a szexuális dominanciát csökkenti, a többi dominacia területre nincs hatással, az elmaradt szocializációt, nevelést, ember/kutya kapcsolat és élettér kötődést szintén nem pótolja. - A két megoldás közül egyik sem igazán jó és ideális. - A kutya akkor lenne igazán boldog ha fajnak megfelelő tartási körülményeket tudnának neki biztosítani olyan embertársai akik biztosítják a szükségleteit.
Kedves Gazdi! Nem kell kétségbe esni, csak el kell vinni állatorvoshoz. Ő fog segíteni! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Véleményem szerint az utóbi megoldás a jobb. Üdv