2456. A közönséges hangyaleső (Myrmeleon formicarius), mint háziállat
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A királypiton kitűnően megfelel egy kezdő kígyótulajdonosnak. Nem nő túl nagyra, testhossza 1-1,5 m, tehát kisebbek, mint más fojtókígyók (constrictorok), melyeket szintén gyakran tartanak házi kedvencként.
Feltétlenül legyenek erős ágak a királypiton ketrecében, és egy sötét búvóhely, mely legyen elég nagy ahhoz, hogy a kígyó kényelmesen elférjen benne és biztonságban érezze magát.
A kilencöves tatu a félsivatagos, száraz klímájú, füves területeket kedveli, de szüksége van búvóhelyre a nappali forróság és az éjjeli lehűlés miatt. A föld alatt egész járatrendszereket épít ki, de akkor sem jön zavarba, ha úsznia kell.
A denevérekhez hasonlóan a delfinek is ultrahangok segítségével mozognak és vadásznak, magas frekvenciájú irányított hangokat adva ki és megvárva a visszhang képzését.
Üdvözlöm, A gekkóknál előfordul a tojásvisszatartás, elviekben ezeket a "ben tragadt" tojásokat műtéti úton el lehet távolítani, amennyiben az állat még nincs teljesen legyengülve, és képes túlélni az altatást és a műtéti procedúrát... mivel ez az állapot fájdalommal, szenvedéssel jár érdemes felkeresni minél előbb egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost ... Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz! Az étvágytalanság a betegség első tünete...
A leírtak alapján lehet hőtolulás - ilyenkor a belső hőmérséklet akár 2-3 celzius fokkal is melegebb lehet - vagy valamilyen szívelégtelenség miatt létrejött keringési elégtelenség.A belső hőmérséklet mérhető,a szív vizsgálatát bízza inkább szakemberre.
A kaparás a nyuszik természetes viselkedése, hisz az üregi nyúltól származnak. Ők üreget ásnak.:) Ez a szokás megmaradt náluk is.:) Sokszor lehet oka az unalom is. Dobd fel a ketrecét játékokkal, engedd ki többször. Így, ha jobban le lesz kötve az energiája, akkor le fog mondani erről a szokásról, persze nem végleg, de csökkenni fog...:)
Nem gondolt még rá, hogy meg kéne mutatni állatorvosnak?