2456. A közönséges hangyaleső (Myrmeleon formicarius), mint háziállat
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A királypiton kitűnően megfelel egy kezdő kígyótulajdonosnak. Nem nő túl nagyra, testhossza 1-1,5 m, tehát kisebbek, mint más fojtókígyók (constrictorok), melyeket szintén gyakran tartanak házi kedvencként.
Feltétlenül legyenek erős ágak a királypiton ketrecében, és egy sötét búvóhely, mely legyen elég nagy ahhoz, hogy a kígyó kényelmesen elférjen benne és biztonságban érezze magát.
A kilencöves tatu a félsivatagos, száraz klímájú, füves területeket kedveli, de szüksége van búvóhelyre a nappali forróság és az éjjeli lehűlés miatt. A föld alatt egész járatrendszereket épít ki, de akkor sem jön zavarba, ha úsznia kell.
A denevérekhez hasonlóan a delfinek is ultrahangok segítségével mozognak és vadásznak, magas frekvenciájú irányított hangokat adva ki és megvárva a visszhang képzését.
Az állatok bántalmazása és kínzása sehol nem engedélyezett, viszont a jó szomszédság érdekében valahogy önnek kell megoldania, hogy a macskák ne járjanak át a szomszédba. Ez nehéz, és gyakran csak a macskák lakásban tartásával oldható meg, és csak felügyelettel való udvari kintléttel.
Kedves Éva! Szerintem megszökött, mert nagyon kis résen is ki tudnak jönni. Személyes tapasztalatom is van az algaevők szökés-mesterek! Az illatgyertyás dolgot még sose hallottam...
Kedves Gazdi! Biztos, hogy csak bolha van a háttérben? Sokszor ilyenkor a rüh bújuk meg a csillapíthatatlan vakaródzás mögött vagy allergia. A bolhairtásnak olyan szerrel kell megvalósulnia, ami nemcsak a kifjlet bolháka, hanem a lárváikat is írtja. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Sajnos vizsgálat nélkül lehetetlen megmondani, hogy mi a bajuk a cicáknak. Mindeképpen szükséges bőrkaparék vizsgálatot csinálni. A véres vizelet valószínűleg a szociális stressz miatt kialakuló hólyaggyulladás (FIC) eredménye. Meg kellene próbálni a helyi állatvédőkkel a kapcsolatot. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
A zebrapintyek átlagos fészekalja 5-6 tojás. Amennyiben a szülők nincsenek felkészítve a költésre, nem kapnak megfelelő fehérje, vitamin és ásványianyag kiegészítést, az okozhat problémákat a költés körül. Amennyiben tojásvisszatartás miatt nincs több tojás, úgy a kloákába fecskendezett paraffinolaj és masszírozás segítségével eltávolítható lehet a tojás. Ha nem sikerül, akkor érdemes állatorvos segítségét kérni. A tojásvisszatartás jele a kloáka alatti hasüreg kidudorodása.