2456. A közönséges hangyaleső (Myrmeleon formicarius), mint háziállat
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A királypiton kitűnően megfelel egy kezdő kígyótulajdonosnak. Nem nő túl nagyra, testhossza 1-1,5 m, tehát kisebbek, mint más fojtókígyók (constrictorok), melyeket szintén gyakran tartanak házi kedvencként.
Feltétlenül legyenek erős ágak a királypiton ketrecében, és egy sötét búvóhely, mely legyen elég nagy ahhoz, hogy a kígyó kényelmesen elférjen benne és biztonságban érezze magát.
A kilencöves tatu a félsivatagos, száraz klímájú, füves területeket kedveli, de szüksége van búvóhelyre a nappali forróság és az éjjeli lehűlés miatt. A föld alatt egész járatrendszereket épít ki, de akkor sem jön zavarba, ha úsznia kell.
A denevérekhez hasonlóan a delfinek is ultrahangok segítségével mozognak és vadásznak, magas frekvenciájú irányított hangokat adva ki és megvárva a visszhang képzését.
Nem javaslom! Mérgezést okozhat ez a szer még felnőtt macskák esetében is, és még fokozottabban veszélyes kölyköknél. A Frontline spray használata biztonságos és kellően hatékony is, ráadásul tartós hatást biztosít (a környezetben lévő/kikelő bolhák sem tudnak visszabújni az állatba!!), ami a Piretrinről nem mondható el. Igaz, kicsit drágább is.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!
Szerintem egy idő után megszokják egymást. Persze kutya-egyede válogatja, hogy ez milyen gyorsan megy és egyáltalán sikerül-e a szoktatás. Fontos az első találkozás, ilyenkor mindig legyünk jelen. Nagyon vigyázni kell, mert vadászkutyák esetén bármikor feltámadhat a vadászösztön és ennek tragikus következményei lehetnek! Tanítgatni már egész fiatalon is lehet őket, akár 3 hónapos kortól.
Mindenképpen!
Bárányhúsos és rizses tápok a legjobbak ilyen esetben (pl. Eukanuba Lamb and Rice), folyamatosan etetve. Akkor segít, ha tényleg csirkehúsallergiáról van szó. A szőr fénytelenségére alapos samponos fürösztés és bőr-/szőrtápláló vitaminkészítményeket és olajokat javasolnék.