2456. A közönséges hangyaleső (Myrmeleon formicarius), mint háziállat
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A királypiton kitűnően megfelel egy kezdő kígyótulajdonosnak. Nem nő túl nagyra, testhossza 1-1,5 m, tehát kisebbek, mint más fojtókígyók (constrictorok), melyeket szintén gyakran tartanak házi kedvencként.
Feltétlenül legyenek erős ágak a királypiton ketrecében, és egy sötét búvóhely, mely legyen elég nagy ahhoz, hogy a kígyó kényelmesen elférjen benne és biztonságban érezze magát.
A kilencöves tatu a félsivatagos, száraz klímájú, füves területeket kedveli, de szüksége van búvóhelyre a nappali forróság és az éjjeli lehűlés miatt. A föld alatt egész járatrendszereket épít ki, de akkor sem jön zavarba, ha úsznia kell.
A denevérekhez hasonlóan a delfinek is ultrahangok segítségével mozognak és vadásznak, magas frekvenciájú irányított hangokat adva ki és megvárva a visszhang képzését.
A válasz a sérv méretétől is függ. Egy apróbb köldöksérv semmi gondot nem okoz, egy nagyobb azonban veszélyes is lehet. Sok esetben a 6 hónapos kor körüli ivartalanítás ad alkalmat a sérv műtéti megoldására. Lassan esedékesek lesznek az első oltások, keresse fel állatorvosát, és egysztessen a lehetséges megoldásokról!
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg már a sok nyalogatástól is piros és duzzadt. Kérem mutassa meg egy állatorvosnak, hogy a kiváltó okot is megtalálják. Az adott kezelés áráról a kezelő állatorvos tájékoztatni fogja.
Önmagában a bélásr ekedés nem okoz kutyán epilepsziás rohamot, de a besürüsödött bélásr kinyomásával járó vérnyomás emelkedés és agyi nyomásfokozódás, valamint a fájdalamk okozta sresszhatás, egy latens ( nyugvó )epilepsziát a felszinre hozhat, amely viszont már kezelésre szorul. A rohamtüntetek hiányában ,sajnos egyéb informácót nem tudok adni a kutyusa esetében. Dr Kiss Gabriella
Látatlanban nem tudom megmondani, hogy mi baja lehet a teknős állkapcsának. El kéne vinni állatorvoshoz. Az ékszerteknős táplálékát kb. 90%-ban egész kishalak alkossák (ezekben van elég kalcium), ezen kívül kaphat vízinövényeket, vízicsigát. A légy, sonka, nyers hús nem teknősnek való.
Elvileg igen, de ez nagyban függ a hím "hozzáállásától", illetve a tojó esetleges agresszivitásától is. Lehet, hogy új kalitba kell költöztetni mindkettőt, ha a hím túlságosan féltené az eddig megszokott revírjét.