2456. A közönséges hangyaleső (Myrmeleon formicarius), mint háziállat
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A hangyaleső a Myrmeleontidae családhoz tartozó rovarfajta. Sokáig lárva-formában él, a kikelt szárnyas rovar leginkább szitakötőhöz hasonlít.
A királypiton kitűnően megfelel egy kezdő kígyótulajdonosnak. Nem nő túl nagyra, testhossza 1-1,5 m, tehát kisebbek, mint más fojtókígyók (constrictorok), melyeket szintén gyakran tartanak házi kedvencként.
Feltétlenül legyenek erős ágak a királypiton ketrecében, és egy sötét búvóhely, mely legyen elég nagy ahhoz, hogy a kígyó kényelmesen elférjen benne és biztonságban érezze magát.
A kilencöves tatu a félsivatagos, száraz klímájú, füves területeket kedveli, de szüksége van búvóhelyre a nappali forróság és az éjjeli lehűlés miatt. A föld alatt egész járatrendszereket épít ki, de akkor sem jön zavarba, ha úsznia kell.
A denevérekhez hasonlóan a delfinek is ultrahangok segítségével mozognak és vadásznak, magas frekvenciájú irányított hangokat adva ki és megvárva a visszhang képzését.
T. Gazdi! A következő lehetőséget tudom ajánlani, mert első olvasatra nekem is vannak kételyeim a gyógykezelést illetően. Talán az alábbi kolleganőt meg lehetne kérdezni: 6600 Szentes Sáfrán Mihály utca 43. Elérhetőségeink: Telefon: +36/303574468;+36/202572548 Üzenetrögzítő: +36/63401420 E-mail: dobosapa@vnet.hu dr. Berényi Adrienn-t kéne keresni Ő egy elég ügyes szemész lány, ráadásul nagyon jól felszerelt a szemészeti szekciójuk a rendelőben... mást nem telefonon elmondja majd, hogy ő kit ajánl közelebb Budapesthez.... Üdvözlettel: DR. Stark Róbert ZOOÁZIS Állatorvosi rendelő
Üdvözlöm! Sajnos a húgykövesség kandúr macskáknál elég gyakori. Önmagában a "lúgosító tápok" etetése nem elég, sőt, árthat is, hiszen paradox módon a túlságosan lúgosított vizelet is kőképződésre hajlamosíthat. A fő hangsúly a megfelelő vízbevitelen kell, hogy legyen, ezt kell mindenképp szem előtt tartani (ivószökőkutak macskák részére, nedvesebb tápok, száraz táp etetése esetén S/O tápok etetése, amelyek egyszerre alkalmasak a struvit és az oxalát kövek oldására, megelőzésére is). Az oltásokat illetően a macska életmódjától (kijáró / benti cica) függ, hogy milyen oltásokat és mikor kell kapnia. De fontos, hogy ha egy cica akár csak 1-2x is kimehet a lakásból, már kijárónak számít!
T gazdi! Egy állatorvosi vizsgálat bizonyára sokat segítene...
Sajnos vizsgálat nélkül, látatlanban én is csak találgatni tudok, hogy mi okozhatja a problémát. A leírt tünetek alapján több betegség is felmerül. Az egyik ilyen, hogy valami elakadt a kis agáma bélrendszerében (ez legtöbbször alomanyag vagy kavics szokott lenni). Ez gyakran okoz hányást, öklendezést. Sajnos egyéb betegségek is szóba jönnek; példának okáért, ilyen fiatal állat esetén a vitaminhiány is felmerül, a gondos táplálás ellenére. Egy röntgenfelvétel mindenképp haszos lenne. Ez rengeteg plusz információt adna a betegség eredetét illetőleg.
Kedves Kérdező! A kutyák étvágytalansága leggyakrabban valamilyen betegség következménye, ezért a lehető legjobb dolog, amit tehet, hogy minél hamarabb megvizsgáltatja egy állatorvossal. Így valószínűleg a megfelelő kezelést kapja majd az állat.