2461. A delfin - 2. rész
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Az elefántok jellegzetes testrésze az ormány. Ez nem csupán légzésre, hanem az élelem elérésére, a tárgyak felvételére és akár védekezésre is szolgál.
A macskakávézók rendkívül népszerű létesítmények Japánban. Oszaka America mura nevű negyedében, a bárok és a trendi ruhaboltok közé beékelődve áll egy kávézó, aminek elsődleges vonzerejét nem a kávé, hanem a meglehetősen szokatlan személyzet adja.
Úgy néz ki, a macskáknak valóban kilenc életre lesz szükségük, ha híres gazdájuk van. A sztárok nem éppen kedvenceik kiváló gondozásáról ismertek, de eddig inkább a kiegészítőkként használt kutyusok miatt szólták meg őket. Sajnos, a macskák is áldozatul esnek a jómódú hírességek hóbortjainak.
A macska-mászóka, macskafa vagy macskaház néven is közismert. Ez egy beltéri szerkezet, amelyet azért terveztek, hogy a macskák másszanak, hancúrozzanak és henyéljenek rajta. Ezen a macska ösztönszerűen ugyanazt csinálja, amit a valódi fán tenne.
Néha előfordul féltékenység ilyen dolgok miatt. De azért szépen megszokják helyüket a világban és beletörődnek a sorsukba. Szerintem azárt biztonságosabb lenne, ha az utcára és szomszédokhoz nem engednék ki, mert balesetet szenvedhet, összeverekedhet és sajnos bánthatja is valaki. Ráadásul a gyepmester is befoghatja, mert azt hiheti, hogy kóbor kutyáról van szó.
Az Ovarid tablettát állatorvos írja receptre és az adagot is ő állítja be. A gyártó javaslata szerint 5 mg-s kiszerelésből egy átlag súlyú macskának (3,5-4 kg) heti 1x1 tablettát kell beadni.
Valószínűleg gombás bőrfertőzésről van szó. Tanácsos minél előbb állatorvoshoz vinni, hogy elkezdhessék a kezelést, ami biztos eltart 2-3 hétig (tabletta vagy fürösztés, esetleg gombaellenes vakcina). A másik cica tüzelésével nem függhet össze, viszon elkaphatja a betegséget.
Szerintem sehogyan sem kell füröszteni! Miért kellene? Talán csak akkor, ha valami mocsokba fetrengett a kertben. Akkor azt le lehet mosni, de egyébként semmi szükség rá. "Fertőtleníteni" meg végképp nem kell és nem is lehet. Be kell tartani az általános higiéniai szabályokat, alapvetően féreghajtani és oltatni kell.
Én 8-10 hetes korban oltanám. De ez változhat állatorvosonként.