2461. A delfin - 2. rész
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Az elefántok jellegzetes testrésze az ormány. Ez nem csupán légzésre, hanem az élelem elérésére, a tárgyak felvételére és akár védekezésre is szolgál.
A macskakávézók rendkívül népszerű létesítmények Japánban. Oszaka America mura nevű negyedében, a bárok és a trendi ruhaboltok közé beékelődve áll egy kávézó, aminek elsődleges vonzerejét nem a kávé, hanem a meglehetősen szokatlan személyzet adja.
Úgy néz ki, a macskáknak valóban kilenc életre lesz szükségük, ha híres gazdájuk van. A sztárok nem éppen kedvenceik kiváló gondozásáról ismertek, de eddig inkább a kiegészítőkként használt kutyusok miatt szólták meg őket. Sajnos, a macskák is áldozatul esnek a jómódú hírességek hóbortjainak.
A macska-mászóka, macskafa vagy macskaház néven is közismert. Ez egy beltéri szerkezet, amelyet azért terveztek, hogy a macskák másszanak, hancúrozzanak és henyéljenek rajta. Ezen a macska ösztönszerűen ugyanazt csinálja, amit a valódi fán tenne.
Ha csak egy üres zacskót talált, akkor semmi bizonyíték nincs arra, hogy azt bármelyik kutya megette volna. Ebből nem lehet kiindulni. Ha esetleg mérgezés tünetei mutatkoznának, azt észre fogja venni viszonylag hamar. De akkor mindenképpen állatorvos kell majd, e nélkül egy ilyen mérgezés nem hozható helyre. Ha esetleg valamelyik valóban evett belőle, önmagában a K1 vitamin se segít, a multivitamin tabletták pedig biztosan semmit nem érnek ilyen helyzetben. Figyelje 4 kutyát, és ha valamelyiknél furcsaságot észlel, azonnal forduljon állatorvoshoz!
Rágcsálóknál viszonylag gyakori a kannibalizmus. Sok esetben semmiféle konkrét okra nem lehet visszavezetni. Ahhoz, hogy érdemleges választ adjak, részletesen ismerni kellene az anyanyúl tartási körülményeit. Remélem nem szabályellenes az, hogy megadom a mobilszámom, hogy ezt a hosszadalmasabb átbeszélést így intézhessük. 06-30-934-5480
Igen,lehet. Vagy laborvizsgálattal,vagy eliminációs diétával állapítható meg ez a diagnózis. Kérje állatorvosa segítségét.
Ezek a tünetek elég általánosak. Szerintem sürgősen forduljon állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa Kedvencét! Dr Fekete Richard
Ha nincs orrfolyás, akkor nem kóros a dolog. Semmit sem kell tennie.