2461. A delfin - 2. rész
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Az elefántok jellegzetes testrésze az ormány. Ez nem csupán légzésre, hanem az élelem elérésére, a tárgyak felvételére és akár védekezésre is szolgál.
A macskakávézók rendkívül népszerű létesítmények Japánban. Oszaka America mura nevű negyedében, a bárok és a trendi ruhaboltok közé beékelődve áll egy kávézó, aminek elsődleges vonzerejét nem a kávé, hanem a meglehetősen szokatlan személyzet adja.
Úgy néz ki, a macskáknak valóban kilenc életre lesz szükségük, ha híres gazdájuk van. A sztárok nem éppen kedvenceik kiváló gondozásáról ismertek, de eddig inkább a kiegészítőkként használt kutyusok miatt szólták meg őket. Sajnos, a macskák is áldozatul esnek a jómódú hírességek hóbortjainak.
A macska-mászóka, macskafa vagy macskaház néven is közismert. Ez egy beltéri szerkezet, amelyet azért terveztek, hogy a macskák másszanak, hancúrozzanak és henyéljenek rajta. Ezen a macska ösztönszerűen ugyanazt csinálja, amit a valódi fán tenne.
Ha kertbe kijáró cica lesz, akkor a legfontosabb a külső-belső élősködők elleni védelem (féreghajtás, bolha-kullancs elleni szerek). Oltások közül a veszettség és a fertőző macskabetegségek elleni vakcina feltétlen szükséges, de ezen kívül az egyéb betegségek elleni oltást is javasolt beadatni (fertőző hashártyagyulladás, macskaleukózis).
Kedves Állatbarát! A szőrhullás sok mindentől (gomba és vitaminhiány) lehet, azonban az egyedüllét is problémát okozhat az állatnak, mint pl. mechanikai sérülést. Ezért az elváltozás milyenségére az állatorvos tudna megnyugtató véleményt mondani. Üdvözlettel: dr. Varga József
Egy teljeskörű bélsárvizsgálatot javasolnék, és annak ismeretében már el lehetne kezdeni a célzott kezelést. Nem kizárt a parazitás fertőzöttség sem.
Üdvözlöm! Pusztán a tünetek alapján még nagyon sok lehetőség fennáll, így további vizsgálatok lennének szükségesek, hogy előre lehessen lépni: vérvizsgálat, RTG, esetleg ultrahang. A csigaméreg is gyanús.
Kedves Dézi! A leveléből ítélve 2 rosszulléte volt a kiskutyának, egy ízben spontán rohamról volt szó, egy ízben pedig az ágyról történő leesés következtében jött az 1 perces rosszullét, gyors regenerációs fázissal kísérve. Ilyen fiatal, éretlen agy apró kis fájdalomérzetre vagy stressz hatásra reagálhat ilyen rövid rosszullétekkel, kivizsgálások és egyéb információk hiányában még nem tekinteném epilepsziás rohamoknak, de semmiképpen nem tekinthető normál reakciónak a kiskutyán tapasztalt tüneteket. Ilyen fiatal korban nagyon gyorsan és könnyen kizárható vagy megerősíthető az epilepszia lehetősége. Nekem is az a véleményem, mint Önnek, hogy valamilyen öröklött, idült agyi betegség kezdeti stádiumának a klinikai tüneteit látjuk. Kérem, keressen meg a további segítségnyújtás lehetőségének érdekében! Dr Kiss Gabriella