2461. A delfin - 2. rész
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Az elefántok jellegzetes testrésze az ormány. Ez nem csupán légzésre, hanem az élelem elérésére, a tárgyak felvételére és akár védekezésre is szolgál.
A macskakávézók rendkívül népszerű létesítmények Japánban. Oszaka America mura nevű negyedében, a bárok és a trendi ruhaboltok közé beékelődve áll egy kávézó, aminek elsődleges vonzerejét nem a kávé, hanem a meglehetősen szokatlan személyzet adja.
Úgy néz ki, a macskáknak valóban kilenc életre lesz szükségük, ha híres gazdájuk van. A sztárok nem éppen kedvenceik kiváló gondozásáról ismertek, de eddig inkább a kiegészítőkként használt kutyusok miatt szólták meg őket. Sajnos, a macskák is áldozatul esnek a jómódú hírességek hóbortjainak.
A macska-mászóka, macskafa vagy macskaház néven is közismert. Ez egy beltéri szerkezet, amelyet azért terveztek, hogy a macskák másszanak, hancúrozzanak és henyéljenek rajta. Ezen a macska ösztönszerűen ugyanazt csinálja, amit a valódi fán tenne.
Annyit lehet csak mondani, hogy nagyobb valószínűséggel születhetnek beteg állatok.
A magas amyláz érték valóban hasnyálmirigy gyulladás gyanúját alapozza meg, de nem kizárt akár daganatos megbetegedés sem. A vérképről sem tudunk semmit. Vigye vissza a cicát állatorvosához, aki valószínűleg további kiegészítő vizsgálatot fog javasolni( pl. hasi ultrahangvizsgálat).
Látatlanban is csak osztani tudom a kolléga véleményét. Csüggedni azonban nem kell,öregesen is eléldegélhet még egy ideig.
A szívelégtelenség kezelénél az a legfőbb cél, hogy a gyógyszerekkel segíteni tudjunk a szívnek a meglévő tartalék kapacitások "előcsalogatásban". Előcsalogatni azonban csak azt a tartalékot lehet, ami meg van. Ha már kimerült a szív, és nincs mit előcsalogatni, akkor a beteg állapota nem fog tovább javulni. Ilyenkor az állapot fenntartása lehet reális célkitűzés. Sokszor már az is nagy eredmény, ha ezt sikerül elérni. Azt is tudni kell azonban, hogy ma már sokféle igen jó gyógyszer áll az állatorvosok rendelkezésére a szívbeteg állatok kezeléséhez, olyanok, amelyeket kifejezetten a kisállatok kezelésére fejleszettek ki. Az Ön által leírt gyógyszerek mind emberi készítmények, ráadásul elég régi gyógyszerek. Talán érdemesebb lenne áttérni modernebb készítményekre. Beszélje meg ezt az állatorvosukkal, és esetleg próbálkozzanak más szerekkel.
A leírtak alapján én lábrühösséget diagnosztizálok és miután ezt atkák okozzák valamilyen atka elleni szerrel kezelném. Régebben ezt perubalzsammal gyógyították, talán még most is beszerezhető.