2466. Hogyan építsünk macskaházat? - 2. rész
A legtöbb macska-mászóka függőlegesen van felépítve. Így helytakarékos, könnyen elfér a lakások szűk területein. Fából, PVC csőből, kötélből és szőnyegből készül. Építs te is egyet a cicád örömére!
A legtöbb macska-mászóka függőlegesen van felépítve. Így helytakarékos, könnyen elfér a lakások szűk területein. Fából, PVC csőből, kötélből és szőnyegből készül. Építs te is egyet a cicád örömére!
Az oldaljárás azt jelenti, hogy a ló kantárszár és lábsegítséggel oldalra halad. Az oldaljárás megtanítása a lovakat engedékenyebbé, biztonságosabbá teszi, és nem utolsó sorban jó móka is lehet.
Számos szemprobléma van, melyektől szenvedhetnek a lovak. Egy részük fizikai sebesülés során alakul ki. Másokat pedig a sebesülés során fellépő fertőzések okozzák. Néhány esetben a lovaknál veleszületett szembetegség is előfordulhat.
Mit kezdhetsz egy 2-3 éves lóval, mit taníthatsz neki és mennyit foglalkozhatsz vele? Itt van egy rövid áttekintés arról, hogy mire számíthatsz egy két-három éves ló képzése közben.
Fulladás akkor lép fel, mikor valami megakad a ló nyelőcsövében. A ló szája és hasa közti cső elzáródik, emiatt a ló nem tud nyelni. Lássuk melyek a fulladás jelei.
Kedves Gazdi! A leírása alapján nagyon nehéz eldönteni, hogy a kutyusán látható tünetek hátterében milyen ok állhat. Önmagában a remegés és a nyüszögés fájdalomtünet is lehet kutyán. A két alkalommal rohamszerűen, spontán induló jelenségek jelezhetnek valóban epilepsziás rohamot, úgynevezett emocionális roham formájában. Mindenképpen azt javasolnám, hogy vizsgáltassa ki a kutyusát az állatorvosánál. Egy vér- és belgyógyászati vizsgálattal kéne indítani, hátha sikerül megtalálni a fájdalom okát. Ha a levelében leírt tüneteken kívül egyéb szokatlan jelenségeket is tapasztal, esetleg negatív vizsgálati eredmények mellett, egyéb információk érdekében keressen fel az epilepszia diagnózisának megerősítése vagy diagnózisa érdekében. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Több kutya együttes tartásáról szóló írásom letöltheti a honlapomról: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf 1 vagy 2 kutya ivartalanításával további nagy lépéseket tehetnek az esetleges konkurencia és dominanciaharcok elkerülése vagy enyhítése érdekében.
Kedves Gazdi! Reméljük nem, de 24 óráig figyelni szükséges! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Óvatosan le kell fűrészelni a zavaró részt. Ha nem biztos a dolgában, akkor azért érdemes állatorvossal végeztetni a beavatkozást!
Nem tudom milyen kezelésekkel próbálkoztak eddig. Esetleg miliáris dermatitise lehet a leírtak alapján, de érdemes lenne bőrkaparék vizsgálatot kérni, ha még nem volt, mielőtt kezelést kapna erre a bőrbetegségre.