2466. Hogyan építsünk macskaházat? - 2. rész
A legtöbb macska-mászóka függőlegesen van felépítve. Így helytakarékos, könnyen elfér a lakások szűk területein. Fából, PVC csőből, kötélből és szőnyegből készül. Építs te is egyet a cicád örömére!
A legtöbb macska-mászóka függőlegesen van felépítve. Így helytakarékos, könnyen elfér a lakások szűk területein. Fából, PVC csőből, kötélből és szőnyegből készül. Építs te is egyet a cicád örömére!
Az oldaljárás azt jelenti, hogy a ló kantárszár és lábsegítséggel oldalra halad. Az oldaljárás megtanítása a lovakat engedékenyebbé, biztonságosabbá teszi, és nem utolsó sorban jó móka is lehet.
Számos szemprobléma van, melyektől szenvedhetnek a lovak. Egy részük fizikai sebesülés során alakul ki. Másokat pedig a sebesülés során fellépő fertőzések okozzák. Néhány esetben a lovaknál veleszületett szembetegség is előfordulhat.
Mit kezdhetsz egy 2-3 éves lóval, mit taníthatsz neki és mennyit foglalkozhatsz vele? Itt van egy rövid áttekintés arról, hogy mire számíthatsz egy két-három éves ló képzése közben.
Fulladás akkor lép fel, mikor valami megakad a ló nyelőcsövében. A ló szája és hasa közti cső elzáródik, emiatt a ló nem tud nyelni. Lássuk melyek a fulladás jelei.
Az első három oltást követően egy héttel javasolt legkorábban levinni. De még biztosabb, ha a 4. oltást is megkapja! Egyébként 100%-os védelem nem létezik a fertőző betegségek ellen (ilyen az immunológia!!), még oltások után sem, ezért kell törekedni a minél nagyobb biztonságra az ésszerűség határán belül. Minél több oltást kap, és minél kevésbé érintkezik a környezettel, annál nagyobb a biztonság. Igazából mindenki maga dönti el, hogy mit tud vállalni. Szerintem teljesen normális, hogy félénk még a kiskutya, hisz KISkutya még és új helyre került! Majd megszokja a helyét, környezetét és még a fürdőszobaszekrényből is kipakolja a hidrogént és elrágja a villanyborotva vezetékét, valamint tönkreteszi az amúgy tönkretehetetlen NOVALIFE bevonatú Kanizsatrend márkájú ülőgarnitúra extradrága kárpitját. :)
Nem tekinthető kórosnak a hat hónapos korban lezajló tüzelés.
Nem tudom, hogy igaz-e. Ha hajlandó, akkor biztos később is lehet. A korral csökken a spermaszám és minőség is, ilyenkor gyakoribb lehet (elvileg) a probléma az utódokkal...
Lehet, hogy a fülkagylójában vérömleny van (othaematoma), vagy valami hasonló. El kell vinni állatorvoshoz! (Műtéttel rendbe hozható.)
Szerintem 5 hetesen már jócskán el lehet választani. Amikortól jól eszik, akkor már elválaszthatók a nyusszancsok.