2466. Hogyan építsünk macskaházat? - 2. rész
A legtöbb macska-mászóka függőlegesen van felépítve. Így helytakarékos, könnyen elfér a lakások szűk területein. Fából, PVC csőből, kötélből és szőnyegből készül. Építs te is egyet a cicád örömére!
A legtöbb macska-mászóka függőlegesen van felépítve. Így helytakarékos, könnyen elfér a lakások szűk területein. Fából, PVC csőből, kötélből és szőnyegből készül. Építs te is egyet a cicád örömére!
Az oldaljárás azt jelenti, hogy a ló kantárszár és lábsegítséggel oldalra halad. Az oldaljárás megtanítása a lovakat engedékenyebbé, biztonságosabbá teszi, és nem utolsó sorban jó móka is lehet.
Számos szemprobléma van, melyektől szenvedhetnek a lovak. Egy részük fizikai sebesülés során alakul ki. Másokat pedig a sebesülés során fellépő fertőzések okozzák. Néhány esetben a lovaknál veleszületett szembetegség is előfordulhat.
Mit kezdhetsz egy 2-3 éves lóval, mit taníthatsz neki és mennyit foglalkozhatsz vele? Itt van egy rövid áttekintés arról, hogy mire számíthatsz egy két-három éves ló képzése közben.
Fulladás akkor lép fel, mikor valami megakad a ló nyelőcsövében. A ló szája és hasa közti cső elzáródik, emiatt a ló nem tud nyelni. Lássuk melyek a fulladás jelei.
A karomvágást szakképzett kisállatkozmetikus meg tudja csinálni, ami már egy részeredmény lehet. A gyereksírás hangjához szoktatni lehet a macskákat. Erre a leghatékonyabb tréning, ha valamilyen módszerrel rögzítik a gyereksírás hangokat, majd ezt sokszorosítják valamilyen hanghordozóra és a gyerek jelenléte nélkül kezdik el a macskákat deszenzibilizálni a hanghatásra. Nagyon alacsony hangerőn kezdve a lejátszást, a pozitív megerősítés módszerével, és apró lépésekben fokozva a hangerőt. Könnyű elaltatást javasolni valakinek, akinek nem a saját állatáról van szó !!! vagy esetleg nincs is társállata és semmilyen fogalma, tapasztalata nincs állattartás ügyben !!! (a népi mondás szerint:" könnyű más farkával verni a csalánt !" )
A kutya farkát meg kellene röntgenezni, az adhatna választ a kérdésre.
Nem lehet tudni.
Mindenképp keressen fel egy röntgengéppel rendelkező állatorvost, aki ért a madarakhoz. Az ablak elé pedig tegyen fel függönyt, ha a madarát a lakásban szabadon kívánja röptetni.
Szia Nixike! Olvasgass bele ezekbe a cikkekbe: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Sok sikert!