21. Az angol bullterrier az előítéletek áldozata
A bullterrier hűséges társa az embernek, ugyanakkor fegyelmet és határozott bánásmódot követel. Az engedékeny gazdának hamar a "fejére nőhet". Igazi akaratos kutya. Igazi terrier.
A bullterrier hűséges társa az embernek, ugyanakkor fegyelmet és határozott bánásmódot követel. Az engedékeny gazdának hamar a "fejére nőhet". Igazi akaratos kutya. Igazi terrier.
Az airedale terrier az egyik legnagyobb termetű terrier. Erőteljes felépítésű, elegáns megjelenésű, harmonikus mozgású kutya. Teste négyzetbe rajzolható. Feje balta formájú.
A west highland white terrier (westie, westi) erőteljes testalkatú, hosszú törzsű, izmos, rövid lábú kutya. Feje nagy, arcorri része szögletes, orrháta egyenes. Stopja határozott, orrtükre fekete.
A szibériai husky közepes termetű, gyors és elegáns mozgású, minden szélsőségtől mentes munkakutya. Idegenekkel szemben nem túl gyanakvó.
Milyen állat a cukormókus, hogyan kell tartani, és mivel kell etetni? Minden, amit a cukormókusról tudnod kell!
A gyászfolyamaton ugyanúgy átesnek az állatok, mint mi emberek. Ezt el kell fogadnunk és meg kell nekik engednünk. Ha most elkezdjük „babusgatni-dédelgetni” olyan dolgokkal, melyeket korábban nem tettünk vagy nem engedtünk meg a cicánknak, akkor bizony itt van az a pont, ahol alaposan el tudjuk szúrni további nevelését és barátságát. Az is változó, hogy mennyi idő alatt heveri ki – mert ez kapcsolat és személyiség függvénye. Mivel a macskák meglehetősen függetlenek szeretnek lenni, nehezen viselik az életükben beálló változásokat. Ugyanakkor rendkívül ragaszkodóak, csak egészen másképp fejezik ezt ki, mint pl. a kutyák. Mit tehet egy macska tulajdonos, mikor cicája gyászol? Először is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kizárható legyen mindenféle megbetegedés. Ilyenkor az állatorvos tud felírni pl. étvágyfokozót, amely közvetve (a táplálkozás helyreállásával) segíti a depresszió enyhülését is. Ebben az időszakban különösen oda kell figyelnünk arra, hogy cicánk elfoglalt legyen: szüksége van sok fizikai aktivitásra, játékra, esetleg sétára (ha korábban ez szokás volt a családban). Ugyanakkor bármilyen rutinhoz is volt szoktatva a macska, azt a lehetőség szerint be kell tartani továbbra is. Ugyanez vonatkozik a lakásra, környezetre is. A tulajdonosnak várnia kell bizony pár hónapot, mielőtt drasztikusan átrendezné a lakást. Nem szabad elfelejtenünk, hogy az állatok is gyászolnak. Talán csak annyiban más a gyászuk, hogy nem egyértelműen tudják a gyász érzését a halálhoz kötni. Számukra nem létező a „halál” vagy a „hiány” fogalma (ebből a szempontból). Annyit tudnak bizonyosan, hogy valaki, akihez kötődtek, már nincs jelen az adott lakhelyen. Viszont az nem feltétlenül értik, MIÉRT nincs már ott a társuk / barátjuk / gazdájuk. Ez valamivel kézzelfoghatatlanabbá teszi számukra az elvesztett fél hiányának megértését, ezzel növelve az érzelmi zűrzavart, és növelve a depresszió (étvágytalanság, levertség, kedvetlenség) esélyét. De egy szerető gazdi (szeretete, megértése, figyelme) óriási segítséget jelent a cicának.
Így nem lehet tudni, állatorvosnak meg kell mutatni.
Az új helyre kerülés sok kölyöknek elég nagy stresszt jelent, Kell egy pár nap, mire megszokja az új helyet. Ez idő alatt jelezheti így is a diszkomfort érzetét. De ha 1-2 napon belül ez nem múlik el, jobb lenne megmutatni orvosnak. (Akivek egyébként is kell találkozni, mert egy 9 hetes kutyával van éppen elég tennivaló egészségvédelmi téren is.)
Van különbség a két Béres csepp összetételében, úgyhogy kutyusának csak a Minerát javasolhatom.
Valóban 6 és 8 hónapos kor között válnak a kutyák ivaréretté, egyes fajták között lehetnek eltérések. Az is előfordulhat, hogy az ivarzás tünetei nem voltak kifejezettek, de a különböző endokrin szervek alulműködése is állhat a háttérben, ezért ha úgy látják tartósan, hogy nem tüzel a kutya, javaslom keressenek fel egy állatorvost. Az pedig hogy a hasa alját harapdálja lehet viszketés vagy egyéb bőrelváltozások, esetleg bűzmirigyproblémák miatt is, ezt is érdemes lenne mihamarabb kivizsgáltatni.