21. Az angol bullterrier az előítéletek áldozata
A bullterrier hűséges társa az embernek, ugyanakkor fegyelmet és határozott bánásmódot követel. Az engedékeny gazdának hamar a "fejére nőhet". Igazi akaratos kutya. Igazi terrier.
A bullterrier hűséges társa az embernek, ugyanakkor fegyelmet és határozott bánásmódot követel. Az engedékeny gazdának hamar a "fejére nőhet". Igazi akaratos kutya. Igazi terrier.
Az airedale terrier az egyik legnagyobb termetű terrier. Erőteljes felépítésű, elegáns megjelenésű, harmonikus mozgású kutya. Teste négyzetbe rajzolható. Feje balta formájú.
A west highland white terrier (westie, westi) erőteljes testalkatú, hosszú törzsű, izmos, rövid lábú kutya. Feje nagy, arcorri része szögletes, orrháta egyenes. Stopja határozott, orrtükre fekete.
A szibériai husky közepes termetű, gyors és elegáns mozgású, minden szélsőségtől mentes munkakutya. Idegenekkel szemben nem túl gyanakvó.
Milyen állat a cukormókus, hogyan kell tartani, és mivel kell etetni? Minden, amit a cukormókusról tudnod kell!
Nem írta a kutya nemét, de feltehetően a 3 utcával odébb nagy a szexuális motiváció. Eredményes tréning hasonló esetekben csak az ivartalanítást követően lehetséges !
Lefedni, letapasztani a sebet nehéz ügy, de az esetek nagy részében nem szokták bántani a sebüket. Az orrvérzést nem hiszem, hogy a tumor okozza. Ha az okozná, akkor az már komoly áttétek meglétét feltételezné. A fogságban (otthon) tartott patkányok 3-4 évig élnek átlagban, de én is láttam már ennél idősebbet.
Kedves Állatbarát! A körmöt általában nem kell vágni, mert magától kopik. Ha valami oknál fogva túl hosszúra nő, és zavarja az állatot a mozgásban, csak állatorvos teheti meg a műveletet. A fogak túlnövése ellen valamilyen gyümölcsfa (alma, körte, cseresznye) megtisztított ágait lehet odaadni neki, hogy azt rágcsálja, és ezzel koptassa fogait. Üdvözlettel: dr. Varga József
Ezen nem segít gyógyszer, mert feltehetően a tünet a kutya elkényeztetésével, a tartási körülményekkel, a hiányzó hierarchikus falka-sorrenddel és az ezekből eredő domináns viselkedéssel magyarázható. Következetes nevelés, a tartási körülmények megváltoztatása, rangsorbeállítás - eredményre vezet. Ezt természetesen, szükség esetén lehet támogatni különféle alternatív állatgyógyászati szerekkel. Tapasztalataim alapján egy 4 éves csivava biológiai és állatviselkedési szempontból nagyon kis eséllyel lehet igazán agresszív !!!
Érdemes lenne felkeresni a Szent István Egyetem egzotikus állat osztályát, ott esetleg a röntgen képen láthatnak olyat is, amit szabad szemmel az eddig felkeresett állatorvosok nem láttak. Persze lehet, hogy nem emésztőszervi elváltozásról van szó, étvágytalanságot okozhat daganatos megbetegedés (ami a röntgenen kiderül), sőt lelki okai is lehetnek (például vannak tengerimalacok, akik társuk elvesztése után nem akarnak enni). Átmenetileg kapjon 3-4 csepp cseppet az ivóvizébe, de bárhogy is legyen, javaslom kisállatokra szakosodott, megfelelő felszereltséggel rendelkező állatorvos megkeresését!