2496. Gyakori problémák csivaváknál
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Mielőtt elsősegélyben részesítenéd, győződj meg arról, hogy kedvenced fuldoklik. Sok ember összetéveszti a nehéz légzést a fulladással.
Ha meghalljuk a bagoly nevét, általában egy huhogó, éjszakai életmódot folytató madár jut eszünkbe. Azonban nem minden bagoly éjszaka aktív, és ha hangok produkálásáról van szó, korántsem csak a huhogás jöhet szóba.
Néha a hörcsög vemhes lesz a kisállatkereskedésben és lehet, hogy csodálkozni fogsz, ha egy alom kishörcsögöt találsz a hörcsögöd ketrecében, nem sokkal azután, hogy hazavitted. Továbbá, ha két törpehörcsögnek helytelenül állapították meg a nemét, lehet, hogy meglepetésedre egy almot kapsz. A legfontosabb tanács, hogy „ ne zavard őket”!
A zebrapintyek nem véletlenül népszerű díszmadarak. Nem túl hangosak, külsejük megnyerő, és kiválóan elszórakoztatják magukat. Azonban csak párban szabad tartani őket, és nem ragaszkodnak az emberhez olyan mértékben, mint egymáshoz.
Kedves M.! Javasolom, hogy mihamarabb keressen fel egy állatorvost kedvencével. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Kedves Attila! Az Ön által leírt tünetek alapján nem lehet pontosan megmondani, hogy a cicánál mi a probléma. Ennyi idős korban egy macskánál már sokféle betegség előfordulhat. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a cicát, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Ha megvan a diagnózis, akkor Önnek kell majd eldöntenie, hogy a hagyományos, ún. akadémikus orvoslás módszerét választja kedvence gyógykezeléséhez, vagy valamely szelíd, alternatív terápiát is igénybe kíván venni. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Valószínűleg bélsárrekedése van. Sürgősen vigye állatorvoshoz.!
A hirtelen agresszívvá vált macskánál valóban gondolni kell a veszettségre. A két hetes megfigyelés emiatt nagyon fontos az ember érdekében! Keressenek számára egy jól zárható helyiséget, nem kell feltétlen ketrec. Nem tudom a baleset mikori, mekkora fájdalmai lehetnek a macskának, ami szintén okozhat agresszív viselkedést.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.