2496. Gyakori problémák csivaváknál
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Mielőtt elsősegélyben részesítenéd, győződj meg arról, hogy kedvenced fuldoklik. Sok ember összetéveszti a nehéz légzést a fulladással.
Ha meghalljuk a bagoly nevét, általában egy huhogó, éjszakai életmódot folytató madár jut eszünkbe. Azonban nem minden bagoly éjszaka aktív, és ha hangok produkálásáról van szó, korántsem csak a huhogás jöhet szóba.
Néha a hörcsög vemhes lesz a kisállatkereskedésben és lehet, hogy csodálkozni fogsz, ha egy alom kishörcsögöt találsz a hörcsögöd ketrecében, nem sokkal azután, hogy hazavitted. Továbbá, ha két törpehörcsögnek helytelenül állapították meg a nemét, lehet, hogy meglepetésedre egy almot kapsz. A legfontosabb tanács, hogy „ ne zavard őket”!
A zebrapintyek nem véletlenül népszerű díszmadarak. Nem túl hangosak, külsejük megnyerő, és kiválóan elszórakoztatják magukat. Azonban csak párban szabad tartani őket, és nem ragaszkodnak az emberhez olyan mértékben, mint egymáshoz.
Ha csak az egyik szemével van probléma, akkor alaposabb szemvizsgálatra van szükség (esetleg specialistánál), mert ilyenkor nem valószínű, hogy csak egy kötőhártyagyulladásról van szó (ez általában mindkét szemre jellemző egyszerre). Okozhat ilyen problémát például szemhéjállási rendellenesség, a pillaszőrök rendellenessége, könnytermelési probléma, sérülés, idegen test.
Védőoltást nem, csak féreghajtót szoktunk adni a tengerimalacoknak.
Bizonyos vírusos betegségektől mentesnek kell lennie a színvonalas tenyészetnek. Ezek a macskaleukózis (FELV), macska fertőző hashártyagyulladás (FIP) és a macska-AIDS. Ha tenyésztőtől vásárol, kérje a mentesség igazolását és mindenképpen szerződést írjanak a vételről. Nagy összegű vásárlásnál ez elengedhetetlen. A házi cicák nagy hányada sajnos fertőzött ezekkel a betegségekkel.
A leírtak alapján nagyon komoly baja lehet. Természetesen a távolból csak tippelni tudnék (pl. fertőző hashártyagyulladás), de ennek nem sok értelme lenne, hiszen mindenképpen gyorsan állatorvoshoz kell őt vinni, ahol alaposan megvizsgálják és kezelik is a betegségét. Ilyen súlyos tünetek esetén nem látok más megoldást.
Gyakran a fizikai kezelés nem elegendő a porc erősítéséhez. Javaslom a leukoplastos megragasztását, hogy egyenesen álljon, és a Korvimin arthro porcerősítő adagolását tartósan, kb. 3-4 hónapon át.