2496. Gyakori problémák csivaváknál
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Mielőtt elsősegélyben részesítenéd, győződj meg arról, hogy kedvenced fuldoklik. Sok ember összetéveszti a nehéz légzést a fulladással.
Ha meghalljuk a bagoly nevét, általában egy huhogó, éjszakai életmódot folytató madár jut eszünkbe. Azonban nem minden bagoly éjszaka aktív, és ha hangok produkálásáról van szó, korántsem csak a huhogás jöhet szóba.
Néha a hörcsög vemhes lesz a kisállatkereskedésben és lehet, hogy csodálkozni fogsz, ha egy alom kishörcsögöt találsz a hörcsögöd ketrecében, nem sokkal azután, hogy hazavitted. Továbbá, ha két törpehörcsögnek helytelenül állapították meg a nemét, lehet, hogy meglepetésedre egy almot kapsz. A legfontosabb tanács, hogy „ ne zavard őket”!
A zebrapintyek nem véletlenül népszerű díszmadarak. Nem túl hangosak, külsejük megnyerő, és kiválóan elszórakoztatják magukat. Azonban csak párban szabad tartani őket, és nem ragaszkodnak az emberhez olyan mértékben, mint egymáshoz.
Amennyiben a kutya 5 kg (akár túlsúly miatt, akár nem), akkor a 4 kg feletti cseppet kell választani.
A gazdasági fürj nem képes magától kikelteni a tojásait, így általában gépben szokás keltetni, Könnyű testű (fél kg körüli) japántyúkkal van esély a sikeres csibekelésre.
Kedves Gazdi! Fontos kérdés, hogy a kutyus kapott-e védőoltásokat. Reméljük már két parvo, két kombinált oltáson és többszöri féreghajtáson túl van Kedvencük, hisz az alapimmunizálás, féreghajtás nagyon fontos dolog. A tünetek alapján kutyájának talán kennelköhögése van, amivel állatorvoshoz kell fordulni és azt kezelni kell a szövődmények elkerülése érdekében. Természetesen ez pénzbe kerül, érdeklődjön állatorvosánál az árak felől. Ha kutyájának kennelköhögése van, fontos tudnia, hogy ez ellen többféle védőoltás is forgalomban van Magyarországon. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Egy aranyhörcsögnek nem kell kövérnek lennie. Ha aggódik a súlya, alkata miatt, mutassa meg egy állatorvosnak! Érdeklődjön több állateledel-kereskedésben is, lehet, hogy van ennél sokkal jobb táp is. Olvassa el az alábbi cikkeket; egy aranyhörcsögnek nem csak magokra és tápkiegészítőkre van szüksége az egészséges fejlődéshez!
Az elálló pikkelyek hasvízkórra utalnak, ha a többi halon nem látsz tüneteket és nem viselkednek furán akkor szerencsére csak ez az egy hal kapta meg. Jól tetted hogy elkülönítetted. Mielőbbi gyógyszeres kezelést javaslok. A szemét megsérthette, de ez utalhat más betegségre is.