2496. Gyakori problémák csivaváknál
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Egyik probléma a csivaváknál, hogy ki nem állhatják a hangos zajokat és izgalmakat, ezért ez a fajta kiskutya gyerekek számára nem a legjobb választás.
Mielőtt elsősegélyben részesítenéd, győződj meg arról, hogy kedvenced fuldoklik. Sok ember összetéveszti a nehéz légzést a fulladással.
Ha meghalljuk a bagoly nevét, általában egy huhogó, éjszakai életmódot folytató madár jut eszünkbe. Azonban nem minden bagoly éjszaka aktív, és ha hangok produkálásáról van szó, korántsem csak a huhogás jöhet szóba.
Néha a hörcsög vemhes lesz a kisállatkereskedésben és lehet, hogy csodálkozni fogsz, ha egy alom kishörcsögöt találsz a hörcsögöd ketrecében, nem sokkal azután, hogy hazavitted. Továbbá, ha két törpehörcsögnek helytelenül állapították meg a nemét, lehet, hogy meglepetésedre egy almot kapsz. A legfontosabb tanács, hogy „ ne zavard őket”!
A zebrapintyek nem véletlenül népszerű díszmadarak. Nem túl hangosak, külsejük megnyerő, és kiválóan elszórakoztatják magukat. Azonban csak párban szabad tartani őket, és nem ragaszkodnak az emberhez olyan mértékben, mint egymáshoz.
Feltétlenül meg kell röntgeneztetni. Ha valóban ficama volt,azon a krém nem segített. Frissen helyre lehet tenni egy kificamodott ízületet,később már csak műtéttel. Nem biztos,hogy ficamról van szó.
A probléma az állandósult rossz szokás, a tolltépés, ami hullámospapagájokra kevéssé jellemző. A jelenlegi "pártól" való elkülönítés, új pár beszerzése javíthat a helyzeten, de ennek esélye közel sem 100%-os. Minél több foglalkozás lehetőségét kellene biztosítani, rágható, rázható játékok, csipegethető leveles,bugás gyomok kalitba helyezésével.
A sérülésre Betadinos ecsetelést javaslok. A madarakat tegye külön volierbe. A viaszbőr valószínűleg nem fog tökéletesen regenerálódni, de ez csak esztétikai hiba.
Ha pár napos, akkor csak egy lehetőség van:azonnal találni egy éppen szoptató anyamókust és a kicsit belekeverni a többi közé. Át kell vegye az alom szagát, ezért egy fél órára el kell távolítani az anyát. Így valószínűleg el fogja fogadni és sajátjaként felneveli. Mivel kevés az esély hogy a közelben lesz valaki, akinek van éppen szoptató mókusa, ezért meg lehet próbálni patkánnyal vagy egérfélével is.
Kedves Cecília! Amiket megnevezett, az mind alkalmas hely lehet egy kutyus részére. Persze elsősoban majd ő fog választani. De természetesen önnek szerepe lehet abban, hogy mit enged meg és mit nem. Szerintem majd közösen fogják kialakítani a mindekinek tetsző megoldást. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc