2521. Kocogás a kutyával - bemelegítés
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutyával való kocogás veszélyes lehet, ha bizonyos szabályokat és etiketteket nem követsz. Másrészt a kutyát hozzá kell szoktatni a közlekedési szabályokhoz, még mielőtt elkezdenéd a szaladásos programot vele, mert ez jobb edzőpartnerré teszi.
A kutyával való utazásra alaposan fel kell készülni, ebbe nem csupán az élelem és az ivóvíz biztosítása tartozik bele, hanem az esetlegesen szedett gyógyszerek bepakolása is. Gondoskodj róla, hogy meghatározott időközönként megállj, és a kutya kiszaladgálhassa magát, és elvégezhesse a dolgát!
Ha a kutyáddal kirándulsz, tervezz meg mindent alaposan, és mindig légy résen, hogy kiküszöböld a kiküszöböld a kedvencedre leselkedő veszélyeket!
Ezek a tippek életeket menthetnek, nem csak kedvenceid életét, hanem a tiedet is akár.
Bizonyos szívbetegségek esetén előfordulhat, hogy trombo-embólia következtében a hátsó testfelet ellátó erek elzáródnak, ami hasonló tüneteket is okozhat. Vagy esetleg valami idegrendszeri probléma? Nehéz kérdés. Remélem többet nem lesz ilyen!
A golden retriever kutyusok 1 éves korukra már majdnem kifejlett kutyák. A napi mozgásigényük legalább 2 óra aktív mozgás. Szabadon szaladgálás (esetleg kutyafuttatóban, parkban), labdázás, kerékpár mellett futás. A gazda jelenléte szükséges. Ha nem tudja megoldani a kellő mozgatást a családon belül vagy szomszéd gyerekkel, kiképzővel legalább hétvégén a kutyaiskolában, akkor hiába minden tiltószó, fegyelmezés, fizikai ráhatás. A kutya rongálni, ásni fog, és ez nem változik később sem. Nem a korán múlik, hogy megváltozzon! Keressen a közelben egy kutyaiskolát, és ott érdeklődjön.
Leginkább gyorsan el kellene vinni egy állatorvoshoz. Ez a legjobb, amit tanácsolni tudok annak érdekében, hogy a cica meggyógyuljon! Ugyanis a legtöbb betegség "nem evéssel" jár, így sajnos nem sokat tudok segíteni.
A képen látható kutya szerintünk egy eurázsiai fajtájú eb, amennyire a képről felismerhető. Ez egy nagyon népszerű szánhúzó kutya.
Vajon hány éves? Egyébként a feltűnő lefogyás bennem valami komolyabb betegség gyanúját veti fel, ami nem hiszem, hogy orvosolható étvágyjavítással! Azt tanácsolnám, mutassa meg állatorvosnak.