2521. Kocogás a kutyával - bemelegítés
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutyával való kocogás veszélyes lehet, ha bizonyos szabályokat és etiketteket nem követsz. Másrészt a kutyát hozzá kell szoktatni a közlekedési szabályokhoz, még mielőtt elkezdenéd a szaladásos programot vele, mert ez jobb edzőpartnerré teszi.
A kutyával való utazásra alaposan fel kell készülni, ebbe nem csupán az élelem és az ivóvíz biztosítása tartozik bele, hanem az esetlegesen szedett gyógyszerek bepakolása is. Gondoskodj róla, hogy meghatározott időközönként megállj, és a kutya kiszaladgálhassa magát, és elvégezhesse a dolgát!
Ha a kutyáddal kirándulsz, tervezz meg mindent alaposan, és mindig légy résen, hogy kiküszöböld a kiküszöböld a kedvencedre leselkedő veszélyeket!
Ezek a tippek életeket menthetnek, nem csak kedvenceid életét, hanem a tiedet is akár.
A válasz a sérv méretétől is függ. Egy apróbb köldöksérv semmi gondot nem okoz, egy nagyobb azonban veszélyes is lehet. Sok esetben a 6 hónapos kor körüli ivartalanítás ad alkalmat a sérv műtéti megoldására. Lassan esedékesek lesznek az első oltások, keresse fel állatorvosát, és egysztessen a lehetséges megoldásokról!
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg már a sok nyalogatástól is piros és duzzadt. Kérem mutassa meg egy állatorvosnak, hogy a kiváltó okot is megtalálják. Az adott kezelés áráról a kezelő állatorvos tájékoztatni fogja.
Önmagában a bélásr ekedés nem okoz kutyán epilepsziás rohamot, de a besürüsödött bélásr kinyomásával járó vérnyomás emelkedés és agyi nyomásfokozódás, valamint a fájdalamk okozta sresszhatás, egy latens ( nyugvó )epilepsziát a felszinre hozhat, amely viszont már kezelésre szorul. A rohamtüntetek hiányában ,sajnos egyéb informácót nem tudok adni a kutyusa esetében. Dr Kiss Gabriella
Látatlanban nem tudom megmondani, hogy mi baja lehet a teknős állkapcsának. El kéne vinni állatorvoshoz. Az ékszerteknős táplálékát kb. 90%-ban egész kishalak alkossák (ezekben van elég kalcium), ezen kívül kaphat vízinövényeket, vízicsigát. A légy, sonka, nyers hús nem teknősnek való.
Elvileg igen, de ez nagyban függ a hím "hozzáállásától", illetve a tojó esetleges agresszivitásától is. Lehet, hogy új kalitba kell költöztetni mindkettőt, ha a hím túlságosan féltené az eddig megszokott revírjét.