2521. Kocogás a kutyával - bemelegítés
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutyával való kocogás veszélyes lehet, ha bizonyos szabályokat és etiketteket nem követsz. Másrészt a kutyát hozzá kell szoktatni a közlekedési szabályokhoz, még mielőtt elkezdenéd a szaladásos programot vele, mert ez jobb edzőpartnerré teszi.
A kutyával való utazásra alaposan fel kell készülni, ebbe nem csupán az élelem és az ivóvíz biztosítása tartozik bele, hanem az esetlegesen szedett gyógyszerek bepakolása is. Gondoskodj róla, hogy meghatározott időközönként megállj, és a kutya kiszaladgálhassa magát, és elvégezhesse a dolgát!
Ha a kutyáddal kirándulsz, tervezz meg mindent alaposan, és mindig légy résen, hogy kiküszöböld a kiküszöböld a kedvencedre leselkedő veszélyeket!
Ezek a tippek életeket menthetnek, nem csak kedvenceid életét, hanem a tiedet is akár.
Nem csak a cicát kell a kutyához szoktatni, ha nem elsősorban a kutyát a macskához. A kutya neme semmilyen garanciát nem ad arra vonatkozólag, hogy miként fog reagálni a macskára. A macskák darabszáma nincs hatással az eredményre, …, ha nem működik a dolog akkor kettőt nehezebb tovább adni, illetve ha kettőt tép szét a kutya az nagyobb veszteség. Kérdésére "Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG" című könyvéből kaphat részletes választ.
A megfázásos tünetek általában pár napon belül maguktól is megszünnek, ha a madár tovább tüsszög, úgy valószínűleg antibiotikumos kezelésre lesz szükség. Megjegyzem a papagájokra ritkán jellemző a "klasszikus" megfázás, leggyakoribban inkább chlamydia fertőzés mutat hasonló tüneteket. Nem javaslom sem a "népi kuruzslást", sem az autodidakta humán gyógyszerezést, mivel adagolása, hatása kiszámíthatatlan. A méz mennyisége, pláne, hogy naponta eteti,soknak tűnik, ami elhízáshoz vezet. Az sem mindegy, hogy honnan szerzi be a mézet, mivel más az összetétele egy valódi, megbizható méhészetből származó méznek és más az üzletekben sokszor felbukkanó(a közelmúlt média adatai szerint, ha jól emlékszem, ez az arány 40% körüli a nagy kereskedmi láncokban), mesterséges mézutánzatnak, mely lehet, hogy olcsó, de főként csak cukrot tartalmaz. A nagysándornak inkább magokat adjon szárazon, vízben puhítva és csíráztatva, kapjon gyümölcsöket és csonthéjasokat (naponta egy-két diónyi mennyiséget), valamint, ahogy tavaszodik megjelennek a rügyes ágak, melyek közül különösen jó élettani hatásúak a fűzfa vessző rügyei és a vékony kérge.
A Betadin sebfertőtlenítésre hígítás nélkül használandó. A frissen keletkezett sebre legtöbbször egyetlen alkalommal is elegendő. Hogy milyen jellegű lehet a sérülés, az jobban eldönthető, ha jó minőségű képet küldene a róla. Ha nem megoldható, érdemes lenne állatorvosnak bemutatni. A papagájt mindenképp engedje ki az odúból, mert ott vergődve még több sérülést szerezhet! További hasznos információkat szerezhet, ha átolvassa a nimfákról szóló korábbi bejegyzéseket.
A nád fűféle, nem valószínű, hogy bármi bajuk legyen a papagájoknak, ha csipegetik. A nimfák vízfogyasztása elenyésző, különösen a téli időszakban.
Ilyenkor csak egyetlen dolgot lehet javasolni: azonnal irány egy állatorvosi ügyelet! (Tudomásom szerint szegeden van elérhető állatorvosi ügyeleti rendelés.)