2521. Kocogás a kutyával - bemelegítés
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutya ideális társ, ha kocogásról, szaladásról van szó, de a siker érdekében a kutyát fizikailag fel kell fárasztani és meg kell tanítani neki az úton való biztonságos közlekedés szabályait.
A kutyával való kocogás veszélyes lehet, ha bizonyos szabályokat és etiketteket nem követsz. Másrészt a kutyát hozzá kell szoktatni a közlekedési szabályokhoz, még mielőtt elkezdenéd a szaladásos programot vele, mert ez jobb edzőpartnerré teszi.
A kutyával való utazásra alaposan fel kell készülni, ebbe nem csupán az élelem és az ivóvíz biztosítása tartozik bele, hanem az esetlegesen szedett gyógyszerek bepakolása is. Gondoskodj róla, hogy meghatározott időközönként megállj, és a kutya kiszaladgálhassa magát, és elvégezhesse a dolgát!
Ha a kutyáddal kirándulsz, tervezz meg mindent alaposan, és mindig légy résen, hogy kiküszöböld a kiküszöböld a kedvencedre leselkedő veszélyeket!
Ezek a tippek életeket menthetnek, nem csak kedvenceid életét, hanem a tiedet is akár.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag beteg (valószínúleg herpeszvírus fertőzése van), tehát meg kell mutatni állatorvosnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Bizonyára huzatmentes védett helyen kibírja a telet, ilyenkor energiában dúsabb magvakkal is kell etetni. Ettől függetlenül szerencsésebb épületen belül teleltetni.
Kedves Érdeklődő! Egyszeri elejtés nem szokott végzetes lenni, ha csak nem szerencsétlen kimenetelü és nagyon rosszul esett le a hal a földre. Ha szőnyegre vagy puhára történt akkor biztosan rendbe jön. Ha megsérült pl. az úszóhólyagja, akkor úszás közben billeghet, egyensúly zavarai lehetnek, ha nem és látszólag egészséges az állat, akkor nincs miért aggódni, de fontos a különösen tiszta víz a sérülés miatt, ill. nem árt jó minőségű vitaminkészítményt a vízbe adagolni. Bár a szakadás lehet komoly, de ezt a kis kép alapján nem tudom megállapítani, a kismértékű károsodást gond nélkül átvészelheti tiszta környezetben, megfelelő minőségű táplálékkal és vitaminkészítménnyel. Esetleg akváriumi vízfertőtlenítőt lehet még adagolni a baktériumok távoltartása, túlzott felszaporodása ellen. A teljes tisztítást nem szabad sűrűbben végezni, mint ahogy az előírt! A heti 20 %-os részleges vízcsere elegendő. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
Ivartalaníttassa a macskát! Már ivarérés idején, 6 hónaposan meg kellett volna ezt tenni. Minden valószínűség szerint párzani jár, ami a kóbor állatok szaporodásán kívül rengeteg veszéllyel, sérüléssel, betegséggel jár.