2526. Tartsd biztonságban kutyát a kerti grillezés alatt!
Ha grillpartit rendezel, vagy csak egyszerűen tüzet gyújtasz és szeretnéd biztonságban tudni állataid, tartsd be az alábbi tanácsokat!
Ha grillpartit rendezel, vagy csak egyszerűen tüzet gyújtasz és szeretnéd biztonságban tudni állataid, tartsd be az alábbi tanácsokat!
A fülatkák parányi paraziták, amelyek életük nagy részét többnyire a fül járataiban töltik. Elég gyakoriak, súlyos iritációt és viszketegséget okozhatnak a fülben.
Az ékfoltos razbóra Délkelet-Ázsia édesvizeiben őshonos hal, de akváriumi halként is nagyon kedvelt. Tenyésztése sokáig gondot okozott, de ma már sikerrel pároztatják. Az enyhén savanyú, lágy, dús növényzettel borított akváriumban érzi jól magát.
Aki látott már színjátszó dániót, az tudja, hogy a szivárvány színek miatt, amiről a nevét kapta, ez az egyik legvonzóbb édesvizi díszhal.
Az aranysárga hal testén végighúzódó négy függőleges tigrisszerű fekete csíknak köszönhető, hogy ezt a halfajt tigrismárnának nevezik.
Szerintem magától a szuritól nem (persze nem tudom, mit kapott pontosan, szóval a kezelő orvosa biztos jobban tudná...) Talán inkább a rendelőbe viteltől, meg a stressztől. A macskák nagyon "érzékenyek" tudnak lenni és gyakran sértve érzik magukat egy ilyen procedúra után.
A torok- és garatgyulladás kutyáknál sokszor hányással jár. Legtöbbször habos váladékot és néha az ételt is kihányja ilyenkor. Ha széklete van és nem hasmenéses, néhány nap alatt megszűnik a probléma. Ha a hányás nem szűnik meg, általános állapota is romlik, feltétlenül állatorvoshoz kell vinni a kutyát.
Az altatás és műtét stresszel jár, emiatt lehet rossz emléke az állatnak. Stressz sokféle tünetcsoportban jelentkezhet, csak vizelet-visszatartási problémát nem okoz, legalábbis nála valószínűleg nem… Microchip-beültetés nem okozhat gondot az állatnak, mivel ez egy nagyon kisméretű, szövetbarát anyag, és csak bőr alá van beültetve. Úgyhogy a gyakori vizelésnek és sok vízivásnak más oka lehet. Az állatkórházzal újból kellene beszélni és állatorvosnak megmutatni és megvizsgáltatni. Nem tanácsos keddig várni, mert addigra súlyosbodhat a dolog. Sok oka lehet a gyakori vizelésnek: a húgyhólyag fertőzéses gyulladásától kezdve a vesepanaszokig.
Ha jól van tartva (jó étrend, vitaminok, nyalósó, friss levegő, tisztaság, néha állatorvosi kontroll, parazita ellenes kezelések...), akkor kb. 14-15 évig is élhet.
Inkább a futást javasolnám a kutyussal. Kölyökkorától, fokozatosan szoktatva a sok sétához, futáshoz kifejezetten jó hatással lehet egy egészséges bulldog szervezetére. A biciklizés túl megterhelő lehet.