2526. Tartsd biztonságban kutyát a kerti grillezés alatt!
Ha grillpartit rendezel, vagy csak egyszerűen tüzet gyújtasz és szeretnéd biztonságban tudni állataid, tartsd be az alábbi tanácsokat!
Ha grillpartit rendezel, vagy csak egyszerűen tüzet gyújtasz és szeretnéd biztonságban tudni állataid, tartsd be az alábbi tanácsokat!
A fülatkák parányi paraziták, amelyek életük nagy részét többnyire a fül járataiban töltik. Elég gyakoriak, súlyos iritációt és viszketegséget okozhatnak a fülben.
Az ékfoltos razbóra Délkelet-Ázsia édesvizeiben őshonos hal, de akváriumi halként is nagyon kedvelt. Tenyésztése sokáig gondot okozott, de ma már sikerrel pároztatják. Az enyhén savanyú, lágy, dús növényzettel borított akváriumban érzi jól magát.
Aki látott már színjátszó dániót, az tudja, hogy a szivárvány színek miatt, amiről a nevét kapta, ez az egyik legvonzóbb édesvizi díszhal.
Az aranysárga hal testén végighúzódó négy függőleges tigrisszerű fekete csíknak köszönhető, hogy ezt a halfajt tigrismárnának nevezik.
A gyermekláncfű levele kiváló zöldeleség, tápértéke nagyobb a salátánál, káros nitráttartalma viszont sokkal alacsonyabb. Legyen vegyszer és más káros szennyeződésektől mentes. A zebrapintyeknek kis mennyiségben (1-2 levél), apróra vágva kell felkínálni.
A leírás alapján az a gyanúm, hogy a kutyájuknak egy epilepsziás jellegű rohama volt. A hirtelen keletkezés, a gyors lefolyás és a pár perc elteltével beálló tünetmentesség szinte csak erre az egy lehetőségre utalnak. Ha viszont ez így van, akkor szinte biztos, hogy előbb-utóbb lesz újabb roham is. Azt persze nem lehet megjósolni, hogy mikor. Lehet, hogy 1-2 napon belül, de lehet, hogy csak 1 hét, 1 hónap, fél év múlva. Vagy szerencsés esetben akár soha. Úgyhogy most semmi más tennivalójuk nincsen, mint figyelni a kutyát. Ha újabb 3-4 ilyen roham mutatkozna, mindenképpen fel kel keresni állatorvost, aki majd gondjaiba veszi.
A kannibalizmus nem jellemző macskákra. A vemhességet a 3. héttől lehet kitapintani. A macskák vemhessége átlagosan 60 napos. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Azonnal vigye állatorvoshoz, mielőtt túl késő nem lesz!
Kedves Márton Tímea! Hányás nagyon sok mindentől lehet, a legegyszerűbb ételallergiától kezdve súlyosabb betegségeken át bármi elképzelhető, ezért a kutyus korától függetlenül mindenféleképpen kivizsgálását javaslom. A 14 éves uszkár még nem olyan idős. Elképzelhető, hogy odafigyeléssel még pár szép évet együtt tudnak tölteni. Üdvözlettel: dr. Varga József