2531. A zebradánió vagy zebrahal (Danio rerio vagy Brachydanio rerio)
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
Egyes lovaknak (csakúgy, mint egyes embereknek) megadatik, hogy idős korban, álmukban békésen haljanak meg, azért mégis a legtöbb lónak valamilyen okból kifolyólag (súlyos sérülésnek, betegségnek vagy tehetetlenségnek köszönhetően) az lesz a sorsa, hogy el kell altatni őket.
Eltekintve a betegségtől, a lovakat pénzügyi okokból is elszokták altatni. De mielőtt elaltatnánk a lovat, amelyik még mindig élvezi az életet, jusson eszünkbe, hogy léteznek más megoldások is.
Ha eljött az idő a ló elaltatására, akkor a kérdés már nem az, hogy ´´mikor´´, hanem inkább az, hogy ´´hogyan´´?
A név ellenére az ótvar nevű betegségnek semmi köze a férgekhez. Az ótvar gombás fertőzés, amely a testen lévő bőrt, a fejbőrt és a körmöket támadja meg. Tineának is hívják és nagyon fertőző.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján, a cicán jelentkező paroxyzmalis jelenségek, az epilepszia diagnózisa mellett szólnak. Mivel ez a típusú roham, rendkívül kellemetlen viszkető, fájdalmas érzéssel jár, minél hamarabb keressék fel állatorvosukat, a tartós antiepileptikus gyógyszerbeállítás érdekében. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
A kutyájuk bőrbetegsége okának kiderítéséhez mindenképpen bőrgyógyászati szakvizsgálatára lenne szükség, amelynek keretében tisztázni lehetne, hogy parazitás bőrbetegségről, vagy allergiáról, esetleg mindkettőről van-e szó. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Kedves Sandica! Mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Mihamarabb, lehetőleg még ma, állatorvoshoz kéne vinni!
Nem normális. Az ivartalanítás szuka kutyák esetében nincs nagy hatással a vizelési szokásokra. A szobatisztasággal kapcsolatos írásomat egy külön e-mailben elküldöm Önnek.
Az ultrahangos ugatásgátlóknak nem a fájdalom okozása a lényege (mint sokan hiszik), hanem egy olyan figyelemfelkeltő hang kiadása, ami megszakítja az ugatását a kutyának, egy pillanatra eltereli a figyelmét.