2531. A zebradánió vagy zebrahal (Danio rerio vagy Brachydanio rerio)
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
Egyes lovaknak (csakúgy, mint egyes embereknek) megadatik, hogy idős korban, álmukban békésen haljanak meg, azért mégis a legtöbb lónak valamilyen okból kifolyólag (súlyos sérülésnek, betegségnek vagy tehetetlenségnek köszönhetően) az lesz a sorsa, hogy el kell altatni őket.
Eltekintve a betegségtől, a lovakat pénzügyi okokból is elszokták altatni. De mielőtt elaltatnánk a lovat, amelyik még mindig élvezi az életet, jusson eszünkbe, hogy léteznek más megoldások is.
Ha eljött az idő a ló elaltatására, akkor a kérdés már nem az, hogy ´´mikor´´, hanem inkább az, hogy ´´hogyan´´?
A név ellenére az ótvar nevű betegségnek semmi köze a férgekhez. Az ótvar gombás fertőzés, amely a testen lévő bőrt, a fejbőrt és a körmöket támadja meg. Tineának is hívják és nagyon fertőző.
Kis fokú vérzés akár 1-2 hétig is lehetséges, de hogy ez normális-e, állatorvos tudja eldönteni (fizikális vizsgálat, hasi UH, váladék citológia, stb).
Kedves kérdező! Kutyáját mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz. Egy alapos vizsgálat során derülhet ki: anatómiai vagy funkcionális rendellenességről van szó. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Kistestű kutyáknál a nulldiétával (semmilyen eleség) nagyon óvatosnak kell lenn, nehogy nagyon leessen a vércukor szint. Így kis mennyiségű szétfőtt rizst adnék neki ma este, és ha holnap is hányna, mindenképp javasolnám, hogy vigyék el állatorvosukhoz, már a közelgő hétvége miatt is.
Igen valami történhetet, vagy valami változás van, amelyet csak a kutya érzékel. A félelem sokszor fokozatosan alakul ki ! Egy helyszíni megfigyelést, tesztet követően lehet többet megállapítani és a megfelelő tréning, terápia lehetőséget kiválasztani.
Ahogy a korábbi válaszomban is írtam, ennek a problémának nem a kálcium a gyógyszere. Akármennyit is adnak belőle, ez nem csillapítja a fájdalmat, amit viszont folyamatosan érez a kutya. Ettől van a bágyadtsága is és az étvágytalansága is. Erre a problémára hatásos gyógyszerek vannak (ún. nem szteroid-gyulladáscsökkentők), de azért írtam, hogy beszéljék ezt meg az állatorvosukkal, mert ezekből többéle is van, az ő segítsége mindenképen kell a megfelelő szer kiválasztásához, no meg a beszerzéséhez is. Amitmost írt, abból úgy érzékelem, még nem beszéltek erről a kollégámmal, pedig ez nagyon fontos lenne. Javaslom, ne késlekedjenek ezzel!