2531. A zebradánió vagy zebrahal (Danio rerio vagy Brachydanio rerio)
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
Egyes lovaknak (csakúgy, mint egyes embereknek) megadatik, hogy idős korban, álmukban békésen haljanak meg, azért mégis a legtöbb lónak valamilyen okból kifolyólag (súlyos sérülésnek, betegségnek vagy tehetetlenségnek köszönhetően) az lesz a sorsa, hogy el kell altatni őket.
Eltekintve a betegségtől, a lovakat pénzügyi okokból is elszokták altatni. De mielőtt elaltatnánk a lovat, amelyik még mindig élvezi az életet, jusson eszünkbe, hogy léteznek más megoldások is.
Ha eljött az idő a ló elaltatására, akkor a kérdés már nem az, hogy ´´mikor´´, hanem inkább az, hogy ´´hogyan´´?
A név ellenére az ótvar nevű betegségnek semmi köze a férgekhez. Az ótvar gombás fertőzés, amely a testen lévő bőrt, a fejbőrt és a körmöket támadja meg. Tineának is hívják és nagyon fertőző.
Kedves állatbarát, ajánljuk stíves figyelmedbe a következő cikket.
Azzal kezdem, hogy alkoholos oldatot nem használnék fülbe. Arról ír, hogy mindenféle labor vizsgálatot csináltak. De nem találok arra való utalást, hogy fültampon vizsgálatot (tenyésztés, rezisztencia vizsgálat, parazitológia) végeztek volna. Mert mindenekelőtt erre lenne szükség. Az a gyanúm, hogy ennek eredménye nem lenne negatív... E vizsgálat eredményétől függően célzott kezelést kell végezni. Amennyiben a fenti vizsgálat se vezetne eredményre, akkor jöhet szóba pl. az allergia vizsgálat vérből (a szokásos vérvizsgálatok erre nem terjednek ki). A lényeg, hogy tovább kell keresni a betegség kiváltó okát, mert csak oki kezelés vezethet eredményre. A megalapozatlan "tanácsok" alapján végzett kezelések gyakran többet ártanak, mint használnak.
Pl. Fagyás. De meg kellene mutatni szakembernek személyesen.
Tisztelt Kérdező! Igen, idős korban a spermiumok érése és termelődése leállhat, de a nemzőképtelenség hátterében gyakran szervi ok áll. Ha ilyen probléma jelentkezik, egy alapos kivizsgálás indokolt.
Ha valóban ilyen rossz az állapota, miért nem hívják ki azt a kollégát, aki elkezdte a kezelést?! Nem túl szerencsés óránként másik állatorvost hívni, egy súlyosan sérült állathoz, illetve kérdezzék meg a kollégát, a legközelebbi állatkórház lehetőségéről és szükségességéről.