2531. A zebradánió vagy zebrahal (Danio rerio vagy Brachydanio rerio)
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
A zebradánió (Danio rerio vagy Brachydanio rerio) az egyik legszívósabb, és a legaktívabb akváriumi hal, jellegzetes vízszintes csíkjai miatt könnyű felismerni.
Egyes lovaknak (csakúgy, mint egyes embereknek) megadatik, hogy idős korban, álmukban békésen haljanak meg, azért mégis a legtöbb lónak valamilyen okból kifolyólag (súlyos sérülésnek, betegségnek vagy tehetetlenségnek köszönhetően) az lesz a sorsa, hogy el kell altatni őket.
Eltekintve a betegségtől, a lovakat pénzügyi okokból is elszokták altatni. De mielőtt elaltatnánk a lovat, amelyik még mindig élvezi az életet, jusson eszünkbe, hogy léteznek más megoldások is.
Ha eljött az idő a ló elaltatására, akkor a kérdés már nem az, hogy ´´mikor´´, hanem inkább az, hogy ´´hogyan´´?
A név ellenére az ótvar nevű betegségnek semmi köze a férgekhez. Az ótvar gombás fertőzés, amely a testen lévő bőrt, a fejbőrt és a körmöket támadja meg. Tineának is hívják és nagyon fertőző.
Tisztelt Kérdező! Ez kifejezetten olyan probléma, amivel az első tünet alkalmával állatorvoshoz kell fordulni. A szemkörnyéki gyulladások könnyen ráterjedhetnek a szemgolyóra, ami a látás elvesztését eredményezi. A kamilla általában gyulladáscsökkentő hatású, de a kezelés első napjaiban fokozhatja is a gyulladást, ezért a szemészetben inkább kerüljük. A pontos teendőt az állatorvosi vizsgálat eredménye alapján lehet megmondani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
T. Gazdi! Abban egészen biztos vagyok, hogy a comb külső felületén nem lehet sérv, kullancs pedig nem nő 6 cm-re. Képek és pontos leírás nélkül ( színe, tapintata, felszíne, szőrrel fedettsége stb....) csak arra tudok gondolni, hogy szövetszaporulatról van szó , ami lehet gyulladásos vagy daganatos eredetű, ez utóbbi jó,- vagy rosszindulatú. Mindenképpen állatorvosra lesz szüksége. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Amig nem 100% a váladék eredete, semilyen beavatkozást nem javasolok.
Nem. Majd 6 hónaposan lesz az.
Nem érdemes semmi logikát keresni a történtekben, a cica minden bizonnyal ösztöneitől vezérelve döntött úgy, hogy eltávolítja a kölykeit, ill. azok maradványait, amelyek valószínűleg már korábban elpusztultak. (Élő kölyköt nem szoktak megenni sem a kutyák, sem a macskák.) Okos tanácsot ebben a helyzetben nem lehet adni, szerintem jobb ezt a dolgot a természetre bízni. (Ott naponta megesiki az ilyesmi.)