2541. A cicák is szeretnek cumizni
Nem csupán a kisgyerekek, hanem a kismacskák is szopják az ujjukat néha. Ha kíváncsi vagy, hogyan cumizik egy kiscica, nézd meg az alábbi videót!
Nem csupán a kisgyerekek, hanem a kismacskák is szopják az ujjukat néha. Ha kíváncsi vagy, hogyan cumizik egy kiscica, nézd meg az alábbi videót!
Csak nem éppen arra gondolsz, hogy meg kellene vásárolnod azt a kis bájos tűzhasú unkát, amit az elmúlt hétvégén láttál a kisállat kereskedésben?
Csak nem éppen arra gondolsz, hogy meg kellene vásárolnod azt a kis bájos keleti tűzhasú unkát, amit az elmúlt hétvégén láttál az állatboltban?
Csak nem éppen arra gondolsz, hogy meg kellene vásárolnod azt a kis bájos tűzhasú unkát, amit az elmúlt hétvégén láttál a kisállat kereskedésben?
A kutyák gyakran azért viselkednek rosszul, mert nincs önkontrolljuk. Ennek hiánya számos viselkedési problémához vezethet, beleértve azt, hogy felugrik az emberekre, kireteszeli az ajtót és folyton gazdája figyelmét igényli.
Sajnos elképzelhető, hogy felpuffadt. Ez akkor fordulhat elő, ha hirtelen (szoktatás nélkül) nagy mennyiségű erjedésre hajlamos zöldet (pl. káposztát) kapnak a nyulak. Ilyen esetben meg lehet próbálni mihamarabb állatorvoshoz vinni, de sokszor még így is végzetes tud lenni a probléma.
Sajnos a görögteknősök terén még nem vagyok túl tapasztalt (4 éve tartok 2 darabot), de talán tudok segíteni! Azt, hogy mennyi idős, a páncélhosszúságból lehet pontosan megállapítani. A nemeket a görögteknősöknél is úgy kell megkülönböztetni, mint a víziteknősöknél.
Nem tudok különleges "előírásról" a fehérmókusok számára. Szerintem a jó minőségű (!) faforgács vagy fakérek megfelelő nekik. Ami viszont fontosabb, az a ketrec megfelelő berendezése (faágak a mászáshoz, ugráláshoz), de erről részletesebben tudnak mesélni az állatboltban, ahonnan beszerzik a mókust.
Szoktatás kérdése! Ha már nagyobbak lesznek (2-3 hónaposak), akkor már kint is lehet elvileg tartani őket, de csak akkor, ha van számukra egy hely, ahova bebújhatnak, ahol nincs fagy, eső és szél (pl. garázs, előszoba, ól, stb.). Az persze más kérdés, hogy én beengedném őket a lakásba, főleg, ha nagy hidegek lesznek! Véleményem szerint a legideálisabb macskatartási "mód" ha kinti-benti cicaként tartjuk őket (tehát oda mennek ahova éppen szeretnének, ahol jól érzik magukat :)).
14 éves dalmatánál sajnos előfordulhat, hogy nem sikerül a húgyúti fertőzését megszüntetni. A kivarrt húgycső felől is fertőződhet. A nehezített mozgás és a bevizelés valószínűleg gerincbeidegzés eredetű.